Film Festivali’nde herkes kendine yakışanı yaptı! - HÜSEYİN GÜL

6 Ekim 2017 Cuma 16:46

ADANA Büyükşehir Belediyesi, ülkemizin en prestijli organizasyonlarından birisi olan Adana Film Festivali’ni kelimenin tek anlamıyla yüzünün akıyla gerçekleştirdi.

25 Eylül-1 Ekim günleri arasında düzenlenen 24. Uluslararası Adana Film Festivali, bu yıl geçen yıllara göre daha kapsamlı, daha içerikli, daha zengin oldu.

Sinema gösterimleri hariç, 130 bin kişinin izlediği etkinliklere yurt içinden olduğu kadar yurtdışından da kalabalık bir basın ordusu, festivali gün gün Türkiye’ye ve dünyaya duyurdu.

Adana Film Festivali, kentimizin bir markası.

Dünyaca ünlü sanat ve yazın insanları yetiştiren kentimize de, Adana Film Festivali gibi etkinlikler düzenlemek yakışır. İşte, bu doğrultuda, Adana bir hafta boyunca, sanatın, sinemanın başkenti oldu. Adana Türk ve dünya sinemasının en seçkin filmlerini izleme olanağına kavuştu.

Ama gelin görün ki…

Ülkemizin en ünlü ve güzel kadınlarından Meltem Cumbul, uzun emek ve zaman harcanarak düzenlenen Adana Film Festivali’nin Ödül Gecesi’nde hem kendine, hem de böyle bir etkinliğe yakışmayan davranışıyla damga vurdu. Adanalı hemşehrimiz, ünlü gazeteci Ayşe Arman’la final gecesinin sunuculuğunu yapan Meltem Cumbul, Ödül Töreni'nde Buğday filmiyle Film-YÖN (Film Yönetmenleri Derneği) en iyi yönetmen ödülünü alan Semih Kaplanoğlu'na yaptığı hareketle tepki çekti.

Cumbul, ödül almak için sahneye gelen ünlü yönetmen Kaplanoğlu’nun elini sıkmaması, uzun süre havada bırakması ve sırtını dönmesi, doğal olarak salonda bulunan davetlileri şaşkına çevirdiği gibi onların tepkilerine de yol açtı.

Meltem Cumbul’un Kaplanoğlu ile kişisel sorunu bulunabilir. Bunu herkes anlar ve kabul edebilir. Kendisine sunuculuk ücreti ödendiği uluslararası bir etkinliği Meltem Cumbul’un böyle bir davranışla sabote etmesi, gölge düşürmesi ne kabul edilebilir ne de anlaşılabilir. Böyle bir hakkı ve cüreti Meltem Cumbul kendisinde bulamaz, bulamamalıydı.

Öte yandan daha genç yaşında şöhret olmanın sarhoşluğunu yaşayan şarkıcı Aleyna Tilki’nin de verdiği konser sırasındaki hareketleri de doğrusu Meltem Cumbul’u aratmadı.

Evet, 24. Uluslararası Adana Film Festivali geride kaldı. Biliyoruz ki, gelecek yıl düzenlenecek 25. Uluslararası Adana Film Festivali, bundan daha da zengin olacak.

Buradan…

Meltem Cumbul ve Aleyna Tilki’nin olumsuzlukları her ne kadar kabul edilemezse de, böyle dev bir organizasyonu Adana Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde en başından en sonuna kadar kusursuzca yürüten Namık Kemal Biçer dostumuza ve deneyimli ekibine gerçekten teşekkür etmek gerekir. Daha önce Pink Organizasyon ile adını Türkiye’ye, dünyaya duyuran başarılı iş adamı Namık Kemal Biçer, 24. Uluslararası Adana Film Festivali ile deneyimini bir kez daha herkese gösterdi.

Demem o ki, Adana Film Festivali’nde, böyle bir davranışıyla Meltem Cumbul kendine, Namık Kemal Biçer ve ekibi de, organizasyonu kusursuz sunmasıyla kendine yakıştı. Ne demişler, herkes kendine yakışanı yapar…

Emeği geçenlere bir kez daha teşekkürler…

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI