Hayaldi gerçek oldu - HÜSEYİN GÜL

18 Eylül 2017 Pazartesi 01:19

CUMHURBAŞKANI Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın “en büyük hayalim” diye nitelediği Şehir Hastaneleri’nden biri daha sağlık hizmeti vermeye başladı. 1550 yataklı dev Adana Şehir Hastanesi hasta kabulüne başlarken, resmi açılışı için bu hastanelere ruh ve fiziki yapı kazandıran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı bekliyor. Hiçbirimizin reddedemeyeceği üzere kuşkusuz sağlık her insanın en doğal ve temel hakkıdır. Dolayısıyla en iyi sağlık hizmeti almak ve sunmak bu bağlamda hayati önem taşımaktadır.

Adana Şehir Hastanesi, aslında çok uzun yıllardan bu yana “bölgenin sağlık başkenti” diye nitelenen Adana’nın bu tanımını daha da taçlandırmış olacak. Rönenans Holding grup şirketlerinden Rönenans Sağlık Yatırım önderliğinde 2015’te inşaatına başlanan ve 540 milyon avro’ya malolan Adana Şehir Hastanesi, her yönüyle kentimize büyük bir katma değer kazandıracak devasa bir kurum.

Adana Şehir Hastanesi en şiddetli bir deprem anında dahi tüm operasyonel sağlık hizmetlerini kesintisiz sürdürecek şekilde dizayn edildi. Bin 512 sismik izolatörü ile uluslararası inşaat ve müteahhitlik dergisi tarafından dünyanın en büyük sismik izolatörlü hastanesi ilen edilen Adana Şehir Hastanesi’nin, kurumun yine dünyanın en ileri teknolojisine sahip 3 yönlü sarkaç tipi deprem izolatörleri sayesinde bunun gerçekleştirebileceğini gözler önüne seriyor.

Adana Şehir Hastanesi aynı zamanda Adana’nın sağlık turizmine de büyük bir katkı sunacak. Genel sağlık hizmetlerinin verildiği genel hastanenin yanısıra her biri kendi alanında uzmanlaşmış onkoloji hastanesi, kalp ve damar hastalıkları hastanesi ile kadın doğum ve çocuk hastanesi gibi daha birçok birimin yer aldığı Adana Şehir Hastanesi, 57 ameliyathane, 330 poliklinik odası, 180 yoğun bakım ünitesi, 35 yenidoğan yoğum bakım ünitesi olmak üzere 5 bin personel, günlük 16 bin hastaya 7/24 kesintisiz hizmet verecek.

Evet, Şehir Hastaneleri, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hayaliyle gerçekleşti. Hayal etmezseniz, gerçekleştiremez, başaramazsınız.

Şehir Hastaneleri, bizlere şu gerçeği bir kez daha hatırlattı. Ülkemiz, son yıllarda sağlık alanında devrim niteliğinde gelişmelere sahne oldu. Tıp alanında dünyanın kullandığı en son teknoloji, bugün hekimlerimiz tarafından başarıyla uygulanmaktadır. Hatta ve hatta, Türk hekimleri, tıp literatürüne giren buluşlara imza attılar. Elbette bunlar haklı olarak gururumuzu okşuyor.

Her biri kendi alanında uzmanlaşmış hekimlerimizle, sağlık personeliyle hizmet vermeye başlayan Adana Şehir Hastanesi, ister istemez diğer sağlık kuruluşlarımızda da mevcut kaliteyi daha yukarılara taşımaya vesile olacaktır.

Adana Şehir Hastanesi, kentimize hayırlı uğurlu olsun.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI