Herkesin bumerangı kendine döner - HÜSEYİN GÜL

25 Temmuz 2017 Salı 01:06

Siz de dikkat edin, farkedeceksiniz. İnsanlıkla araları olmayanların bankalarda paraları çoktur. İnsanların yoksulluğu ve çaresizliği onlar için para ediyorsa, bu çelişkinin hesabını yapmaya da gerek yoktur. İstediğimiz sadece sevgi ve saygının kaybolmamasıydı. Kimler kıydıysa kıydı. Artık devir değişti. İyi insan olmak o kadar zor değil. "Kötü olma yeter" demekten başka çaremiz yoktur.

***

İnsanlar en çok hayal ettikleri gerçeklerin içinde saklanırlar. Cinayetten, çeteden aklananlar gibi. O yüzden hayvanlarda olmadığı varsayılan Allah korkusu. Bazı insanlarda yoktur. Mesleği duvar boyamak olan bir arkadaşım, hayatını televizyon dizileriyle renklendirdiğini söyleyince, "En çok hangi renk dizileri seviyorsun?" diye sordum. Kara kara düşündü! Önümüz bahar, belki araya reklam alır diye ona bir slogan armağan ettim. "Gözlerinize yük olmayacak renkler ürettik. Başka şubemiz yoktur."

***

Depremi bir tabiat olayı gibi seyretmek başka, tedbir almak başka. Ege’de ki sallantılardan sonra deprem konulu bilgilendirme seansları yeniden başladı. Yumurta kapıya dayandığı zaman başlayan bilgilendirmelerde sistem sınıfta kalmıştır. Kopya çekmekte sakınca yoktur.

***

Teknolojik ahlaksızların hepimizin özel hayatında, iş hayatında bile gözleri var. Şeytanlığa itibar kazandıran bütün teknolojik gelişmelere dünyada paha biçilemiyorsa. Teknolojinin bugün bizlerden aldığını, çocuklarımızdan misli misli alacağından hiçbirimizin şüphesi yoktur.

***

Uyuşturucuya ve şiddete karşı mücadele etmeyip, kötü alışkanlıkların kendi çocuklarından uzak olduğunu farz edenler yanılır. Bugün harcanan çocukların hepsinin anası babası da aynı şeyleri düşünmüştü. Ağaç yaşken eğilir gerçeğine itibar göstermeyip, geleneklerden uzak duruldukça. Ölü gözünden yaş beklemenin anlamı yoktur.

***

Omuzlarındaki melekleri düşürenler, şeytani fikirlere göz kırparken. Herkesin bumerangının bir gün kendine dönmesi kaçınılmazdır. O yüzden kuruduktan sonra çiçeklere su vermenin de alemi yoktur. Kaderin çizgisinde kusur bulmanın da.

YUMURTA ÇİKOLATADAN ÇIKAN SÜRPRİZ

Bonzai satışının her türlü çeşidini üretenler son olarak yumurta çikolatasını da keşfetmişler. Yumurta çikolatalarının içine bonzai yerleştirmek, bonzainin yaşını küçültmek anlamını da taşıyor. Ülkenin her tarafını saran bu satıcıların 8 tanesi geçen günlerde yakalandı ve cezaevine gönderildi. Binlerce uyuşturucu çakalının cirit attığı topraklarda, asıl meselenin baronlar olduğunu biliyoruz. Onlar ki, lüks ciplerle cirit atıyor. Onlar ki, yüksek katlı, yeni trend, akıllı binalardan bakıyor kanını emdikleri insanlara. Onların şerefsizliğe yansıyan gölgeleri bile yeterli bir delildir. Bakmasını bilene..

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI