Hormonlu dünya - HÜSEYİN GÜL

22 Mart 2017 Çarşamba 23:56

Hayat bir tiyatro sahnesi gibidir. Herkes rolünü oynar ve gider. Herkesin söyleyecek bir şeyi mutlaka  vardır. Herkes hayata bir şeyler söylemek için gelmiştir. Söyletmeyenleri boş verin. Söylediniz mi ona bakın. Yaşattığınızı hissettiniz mi, yaşarken? Sessiz düşünmenin keyfini sesli düşünerek çıkardınız mı? Şiddet ve nefret, hiç kapanmayan açık bir kapıysa, ülkemizde uyandırma servisleri açılmalıydı.

***

Sistem insanları tasarladığı gibi görmek istiyor karşısında. Görüyor da. İnsanlar gerçekleri görebiliyor mu? Hiç kimse, görmek istemeyen kadar kör değildir. Korku karanlığı besler. Karanlık kötülüğü. Kötülük haramı. Haram yiyerek zengin olmanın kitabını yazanlara, tüyü bitmedik yetimin tüyünden bahsedin bakalım. Tüyleri diken diken oluyor mu? Olmuyorsa, siz aynaya bakın. Üsküdar'da sabah oluyor mu?

***

Bazı insanların ruhları alçak olsa da, kullandıkları kelimelerde yağ oranı çok yüksektir. Özeikle de güçlünün eteklerinde gezinirken. Allah, insan olana insanca davranmanın bütün hallerini de bağışladı. Ve örnek de gösterdi. Uçan kuşları da, böcekleri de... Ben zenginin hırsız olanını sevmem. O yüzden çocukluğumun kahramanı Robin Hood'du.  Hayatın safrasıdır ihtiras. Atın. Rahat yatın. Sahi ya, bu hormonlu dünyada, organik duyguları nerede bulacağız?

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI