İçimdeki yalnızlık - HÜSEYİN GÜL

21 Nisan 2017 Cuma 19:10

Mümtaz Alpaslan, İsmet Bozdağ, Hakkı Özgezer, Hasan Kaya, Müveddet Sezer ve Hayrunnisa Gür... Tanıdığım yalnızlardı bu isimler. İnsani duygularla beslenen insanların, yalnızlığı başkadır. Onlar mal mülk gücüne değil, yürek zenginliğine bakarlar. Herkesten derin bakarlar hayata.

***

Güneş batarken yalnızlıkları ayaklanır. Kendi seslerini dinlerler, hisli şarkılar. Özlemleri, ya gerçek dostluğa, ya aşka. İnsanın insana sevgisizliği artarken, nefret orduları insanların üzerine yürürken, duygularıyla yaşayan insanlar ne yapsın? Kendilerine saklanmaktan başka.

***

İnsanlar eskir de, hikayeler eskimez gecelerde. Kahreden kahramanlarla doludur hayat. Ayrıntılarda sayısız darbe. Gocunmadan ağlarlar, sevdiklerine ağlarlar, kaybettiklerine. Bir çift söz yazılır hohlanmış camlara. "En uzak yıldızlar aslında en yakın uzaklardır. En yakın dostlar belki de en kalleş tuzaklardır."

***

Kan dökerek çizilen sınırlara itiraz ederler, ölümleredir isyanları. Barışa ve kardeşliğedir tutkuları, insana ve cana. Renklerin kayıp cennetinde, çocuk resimleri çizerler camlara renksiz. Geçmişten gelen at arabalarına binip, içlerindeki çocukları gezdirirler. Sokak lambasının altında ararlar aşklarını.  Baş ağrıması, diş ağrıması neyse ama, insanın içinin acıması başka bir şeydir..

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI