Kusura bakmayın - HÜSEYİN GÜL

16 Mart 2017 Perşembe 09:47

Bir video izledim geçen gün. İçeriğinde, bazı gazetecilerin FETÖ’nün yayın organlarına verdiği demeçler yer alıyordu. Görüntülerde, terör örgütü olduğu 15 Temmuz’da tescillenen FETÖ’nün, 17-25 Aralık sonrası linç edildiğini savunuyorlar. “Hizmet grubu ‘paralel devlet’ olarak nitelendirelemez” diyorlar. Şimdi o mikrofon uzatılanların hepsi yargılanıyor. İfadelerinde ise FETÖ ile bağlantıları olmadığını söylüyor.

***

Neyin ne olduğuna adalet karar verecek ama bizlere de şunları söylemek düşüyor. ‘Biz yapmadık’ diyorsunuz ama biz hırpalamadık ki yasaları. Kusura bakmayın ama ihtilalden medet uman soysuzluğun zerresi bizde olmadı. Yargıya biz müdahale etmedik. Meydanlarda yenemedikleri insanları terörle yenmek için, biz kurcalamadık derinlikleri. Biz terörist demedik askerlerimize.

***

Kusura bakmayın, biz doldurmadık hapishaneleri, suçu ispat edilememiş insanlarla. Biz ayrıştırmadık toplumu. Okullara siyaseti biz sokmadık. Gönül saraylarını yıkıp, görkemli adalet saraylarını biz dikmedik. Apoletlerini biz sökmedik dostluğun. Canlı bombaları biz üretmedik. İnsanları öldüren kazalarda, suçluları biz saklamadık. Biz silahlandırmadık insanları. Korku panayırını biz yaratmadık.

***

Kusura bakmayın, bankaları biz hortumlamadık, biz yağma etmedik doğmamış çocukların hakkı olan toprakları. İşçinin, emekçinin hakkına biz göz dikmedik. Biz kışkırtmadık üniversite öğrencilerini. Biz sağmadık kalleşliğin sütünü. Ülkenin huzurunu kaçırmak için, biz medet ummadık anarşiden.

***

Kusura bakmayın. Biz linç etmedik insanların özel hayatını. Biz yerleştirmedik böcekleri, kuytu köşelere. Televizyon dizileriyle biz uyutmadık toplumu. Kadınları öldüren çakallığın sırtını biz sıvazlamadık. Talan ordusunun içine karışanların elini biz sıkmadık. Biz beslemedik, yazdıklarını nakite çeviren gazeteciliği. Biz bu memleket için bin kere yandık da, bu memleket bir kere bile yanmadı, bizim yüzümüzden.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI