Kutlu Doğum Haftası - HÜSEYİN GÜL

19 Nisan 2017 Çarşamba 15:23

Tamamen çaresiz bir haldeydi. Onun için yapılacak bir şey kalmamıştı. Nabız zayıflıyordu. Yüzü kireç gibiydi, nefesi kesiliyordu. Hayatın kendisine verdiği bütün jokerleri kullanmıştı, hiçbir şansı yoktu artık. Aynaya baktı yüzünü göremedi. Saatine baktı, kıyamete çeyrek var. Zaman yutuyordu her şeyi. Nice güzelliği öldürmekte sakınca görmemiş biri için, hayata dönmek adına yapılan tüm hamleler boştu. Zamanında cevabını vermediği sorular için, şimdi beyin patlatmanın da anlamı yoktu.

***

Ölümün karşısında oturup kendisini seyretmesi nasıldır insanın? İçindeki ayna her şeyi gösteriyordu. Gelip geçici hevesleri, bir film şeridi gibi önünden geçti. Artık geçti pişmanlıklar için. Zamanında sırtını döndüğü gerçeklere, şimdi ibadet etmenin ne anlamı vardı ki?

***

Hayatın dışınaydı yolu, ölümün içine. Kalbine çiviler çakılıyordu. Çivi gibi çakılıyordu hayatın finaline. Zamanı durdurmayı kim başarmış ki. Başkalarına verdiği acıları hissetmeyen birinin, şimdiki acılarını kim dindirebilirdi? Geç kalan sadece o değildi ki, niceleri.

***

Bir bardak su uzatıldı. Kul hakkı yiyerek geçmiş bir ömrün işçisine bile, son nefesinde su vermek Allah'ın emriydi de, hayat vermek mümkün değildi artık. "Nereye gidiyorum?" diye sormaya da gerek yoktu. Çünkü verilecek tek cevap vardı. "Hak ettiğin yere."

***

Kutlu Doğum Haftası'nda bile kul hakkı yemenin, çocukların geleceğini yok etmenin bir bedeli olmayacak mı sanıyorsunuz? "İyiler mutlaka kazanır" sözü, kötülerin, iyileri uyutmak için uydurduğu slogandır. Ama kötüler mutlaka kaybedecek. Mutlaka.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI