Mümtaz’a Mektuplar-1 - HÜSEYİN GÜL

30 Ocak 2017 Pazartesi 08:56

Sevgili Mümtazcığım;

Neşriyatta şahsıma münhasır köşe açıldığından beri sana yazmak istediğim halde, bu güzel tasavvuru ancak bugün fiiliyat sahasına çıkarabiliyorsam, bu teehhürün elde olmayan sebeplerini yakından bildiğin için her vakit ki büyüklüğünle beni mazur göreceğine eminim. Yürek bulandıran şeylerin hep de senin bulunduğun yerlerde cereyan etmesini tesadüflerin tatsız muzipliğine hamlediyorum. Canım dünyayı kendimize zehrettiğimiz, iki kere iki dört eder gibi kesin bir hakikattir. ‘Dünyaya na-ehil’ler tabirin çok hoşuma gitti. Öyledir. Güneşe, suya, toprağa hamdetmek (Fethi’nın söylediklerini hatırla) şöyle dursun, bilakis nankörlük eden insanlara adım başına rastlamıyor muyuz? Kişinin ayağına çelme takıp onu düşürmekle hedefine daha çabuk ve emniyetle varacağını sanan sefil ruhlu kimseler maalesef çoktur. İçinde yüzdükleri çirkeften bizim üzerimize çamur sıçratmasınlar da ne halt karıştırırsa karıştırsınlar, ettiklerini er geç bulurlar. Bu gibilerine kızmakla beraber sevmemiz, onlara acımamız da icabeder.

***

İnanmazsın; Fakat mütemadiyen kendimi, adımlarımı, duygularımı, düşüncelerimi, yenilmek arzusu ve hasreti içindeyim. Benim karakteristlik vasfım zannederim, yavaş bir aşk, sevdalılık, Mecnunluk, Ferhatlık, Gamz…Yine aklıma geldi. (Sefa geldi, hoş geldi)

***

Evet, dost örneği bir tane Mümtazcığım…Sana medyun olduğum güzel dakikaları cemediyorum da, bu altın hazinelerine bedel yükün altından nasıl kalkacağımı, bu borçların vadesi dolduğu vakit ne yapacağımı düşünüyorum. Eyvah! Sana olan bütün muhabbetimi ve hayranlığımı seferber etsem de yine borçlu kalacağım. Hayatla şaka edilmiyor. Sen alacaklılar sınıfındasın, ben borçlular sınıfındayım. Ancak gene de ne mutlu bana ki alacaklım sensin. Celp göndermezsin, haciz koydurmazsın ve geceleri uykumu kaçırmazsın. Bütün borçlulara senin gibi bir alacaklı dilerim.


Mümtazcığım: Benim anladığım manada insan kalbinin en güzel çarpıntılarıyla malamat, mektup kültürüne sadık yazın, üç gün önce elime ulaştı. Minnet derecesine varan teşekkürlerimi tekrarlamama bilmem müsaade edecekmisin? Hayatta insan birkaç mahdut kişinin tesirinde kalır. Anne, sevgili ve dost. Anne ve sevgili sence de malum. Dost keza; Zira sensin. Ümit ederim ki yazdıklarının devamını getirir ve bana ulaştırmaya devam edersin. Gözlerinden öperken hasretimi unutmamanı rica ederim.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI