Mustafa henüz 22 yaşındaydı! - HÜSEYİN GÜL

9 Kasım 2016 Çarşamba 00:42

 Öyle zamanlar olur ki, kelimeler kifayetsiz kalır. Acınız, öfkeniz, boğazınıza bir yumruk gibi takılır kalır. Dünya size dar gelir, okyanusları, dağları aşıp, evrenin sonsuzluğunda, kahrınızdan, hüznünüzden ve öfkenizden kaçıp gitmek istersiniz, ama ne mümkün.

Ülkemiz, insanımız terör yüzünden çok çekti, çok ağır bedeller ödedi ve ödemeye devam ediyor. Acımasız terör nice ocaklar söndürdü, kaç anne babayı evlatlarının arkasından gözü yaşlı bıraktı, kaç hayalleri yarım bıraktı, binlerce çocuk, daha babasının elinden tutup, mavi gökyüzünde uçurtma uçuramadı, onun güven veren gözlerine doyamadı! Kaç eş, nişanlı, sevgili bir ömür boyu acıya mahkum edildi!

Daha dün, evet dün…

Adana’da hain bölücü terör acımasız yüzünü bir kez daha gösterdi. Mustafa Yeli, henüz 22 yaşındaydı! Adana Emniyet Müdürlüğü’nde polis memuru idi. Bekardı, kimbilir, belki bir sevdiği vardı… Belki evlilik planları yapıyor, mutlu geleceğinin hayallerini birlikte kuruyorlardı. Ya da kimbilir, Mustafa belki kendisini bugünlere getiren annesi, babası ve canından çok sevdiği kızkardeşi için güzel bir ev almayı düşlüyordu…

Ama olmadı, olamadı…

Mustafa Yeli’yi, bir sonbahar mevsiminde sararmış bir çınar yaprağı, hain ve kirli eller toprağa düşürdü. Mustafa’nın hayalleri gibi, tüm sevdiklerinin de hayallerini soldurdular.

Mustafa henüz 22 yaşındaydı!..

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI