NATO’daki rezalet özürle geçiştirilemez - HÜSEYİN GÜL

23 Kasım 2017 Perşembe 09:51

ÜYESİ bulunduğumuz NATO’nun Norveç’te düzenlediği tatkibatta yaşanan skandal daha doğrusu büyük rezalet karşısında, Türk milleti biraraya geldi. Tepkiler dinmek bilmiyor, dinmemeli de...

Türk Subayı Binbaşı Ebru Nilhan Bozkurt’un dikkati sayesinde defişre olan skandalda, ülkemizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafı düşman liderler arasında, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ismi de, düşmanla işbirliği yapan isimler arasında yer almıştı.

Bunun basit bir hatadan, dikkatsizlikten kaynaklandığını asla düşünmüyorum. Ölümünün üzerinden çok yıllar geçmesine karşın Dünya’da adı hala büyük bir saygıyla anılan Atatürk’ü düşman liderler arasında göstermek hangi mantıkla açıklanabilir ki!

Akıl almaz olay bununla da bitmiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adı da düşmanla işbirliği yapanlar arasında gösteriliyor.

Bunlar kabul edilebilir şeyler değil.

Dış güçlerin yüzyıllardır bu topraklar üzerinde dinmeyen hain emelleri, bugün de devam etmektedir. Topraklarımızda gözü olanlar, çeşitli yollarla Sevr’in rövanşını alma peşinde bıkmadan usanmadan koşmaktadır.

Bize düşen görev ve büyük sorumluluk ise...

Her ne koşulda olursa olsun birlik ve beraberliğimizi korumaktır. 

Yaşanan rezalet karşısında NATO ve diğer yetkililerin özür dilemesi bir adımdır ancak yeterli değildir.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI