Osman Ak, Adana’da unutulmayacak - HÜSEYİN GÜL

20 Ağustos 2017 Pazar 16:46

Adana, Valiler ve Emniyet Müdürleri konusunda genellikle hep şanslı iller arasında olmuştur. Aynı zamanda, Adana’da görev yapan Valiler ve Emniyet Müdürleri de buradan yine genellikle hep terfi ederek ayrılmışlardır.

İçişleri Bakanlığı’nın yaz kararnamesiyle, 10 ay önce Zonguldak’tan Adana’ya atanan Emniyet Müdürü Osman Ak, kuşkusuz Adana’da unutulmayacak. 249 şehit verdiğimiz, binlerce gazimizin yaralandığı 15 Temmuz kanlı darbe kalkışmasını gerçekleştiren FETÖ/PDY terör örgütünün şifrelerini 2000’li yıllarda deşifre eden Osman Ak, Adana’da kısa süre içinde gerçekten sayısız icraatlara imza atan bir başarılı bir bürokrat olarak tarihteki yerini alacaktır.

FETÖ/PDY terör örgütü başta olmak üzere PKK, DEAŞ ve her türlü terör örgütlerine aman vermeyen Müdür Ak, uyuşturucu madde bağımlılığının yaygınlaştığı ve yaş oranının oldukça düştüğü Adana’da, çocuk ve gençlerimizi zehirleyen zehir tacirlerine karşı yürüttüğü başarılı operasyonlarla sadece kentimizde değil, ülke genelinde de adından başarıyla söz ettirdi, herkesin sevgi ve saygısını kazandı.

Daha dün, bölücü terör örgütü PKK’nın Adana’da ve Ankara’da gerçekleştirmeyi planladığı kanlı eylemlerinin önüne geçen Osman Ak, Çukurova ilçesinde lüks bir villaya yapılan operasyonla bunun önüne geçmiş, Adanalının içini rahatlatmıştır.

Adanalı üzgün, söylemeye gerek bile yok, ama yine de söyleyelim, Bursalı ise bu atamadan sevinçlidir.

Evet, bir taraftan üzgünüz. Zira, Osman Ak, biliyoruz ki Adana’da bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da başarılı işlere imza atacaktı. 10 ayda yaptıklarını gözönüne alınca, gerisini söylemeye gerek bile yok. Ama bir taraftan da sevinçliyiz. Çünkü, Bursa da bizim, bir başka ilde… Yine biliyoruz ki, Müdür Ak, Bursa Emniyet Müdürü olarak orada da başarılı hizmetler gerçekleştirecek, tıpkı Adana halkının olduğu gibi Bursa halkının da kısa zamanda sevgi ve saygısını kazanacak, gönlüne taht kuracaktır.

Peki, FETÖ/PDY’nin şifrelerini çözen, bu hainler için ilk kez “Haşhaşiler” nitelemesi yapan Emniyet Müdürü Osman Ak’ın o dönemlerde, siyasilere, yani iktidar yetkililerine verdiği bilgilerin, tespitlerin gerekleri yerine getirilseydi, 15 Temmuz olur muydu?

Bu sorunun cevabını, başarılı Müdür Ak, 15 Temmuz kanlı darbe kalkışması sonrası, Meclis komisyonuna verdiği bilgide “hayır” diyerek veriyor.

Emniyet Müdürü Osman Ak’a yeni görev yeri Bursa’da başarı dilerken, bu vesileyle Bursa’dan Adana’ya atanan yeni Emniyet Müdürü Selami Yıldız’a da hoşgeldiniz diyorum.

 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI