Sabrımızı da gücümüzü de kimse sınamasın - HÜSEYİN GÜL

14 Ekim 2017 Cumartesi 03:24

Tarihinden günümüze kadar iç ve dış düşmanlarının saldırısı altında kalan ülkemiz, günümüzde de aynı mihraklara karşı mücadelesini kararlılıkla sürdürmektedir. Daha dün, Pensilvanya’daki malikanesinde ultra lüks bir hayat süren FETÖ elebaşısının, ülkemizdeki asker kıyafeti giymiş eli silahlı çeteleri, ülkemizin ve milletimizin geleceğine kastederek, kanlı darbe girişiminde bulundular. Türk ordusunun içindeki vatansever askerlerimiz ve milletimizin inançlı ve kararlı direnişiyle karşılaşan çapulcular çil yavrusu gibi dağıldılar.

Şimdi, yüce Türk adaleti önünde yaptıklarının hesabını verirken, FETÖ elebaşısı da gün gelecek yaptıklarının hesabını verecek.

Ülkemizin ve milletimizin düşmanı PKK, 40 yıldır asker, polis, çoluk çocuk demeden kan akıttı. Binlerce şehit verdik. Gencecik öğretmenlerimizin, memurlarımızın kanına girdi, acımasızca insanlarımızı katletti.

İşin daha kötüsü, tüm dünya bu olanlara bitenlere karşı sesini çıkarmadı. Çıkarmadığı gibi, dost bildiğimiz birçok ülke, bu hainlere (PKK, FETÖ ve diğer tüm terör örgütlerine) kucak açtı, korudu, kolladı, besledi.

ABD’nin, Ankara’daki büyükelçisi çıkmış, ülkemize karşı vize yasağı koyuyor. Suriye’de, Irak’ta bölücü örgüt PKK’nın uzantılarına ağır silahlar veriyor. Bu silahlar, hem bu ülkelerde hem bizim ülkemizde ölüm kusuyor. Amerikası da Avrupası da, Ortadoğu’da kendi çıkarları doğrultusunda haritaları yeniden çizmek için bu hainlerle işbirliği yapmaktan geri durmuyorlar. Türkiye, bu hainlere gereken dersi vermeye kalkışınca işin seyri değişiyor.

Amerika da, Avrupa da artık şunu kafasına iyice yerleştirmeli ki, Türkiye bu coğrafyada artık önemli bir aktördür. Türkiye olmadan ne Amerika ne Avrupa istediğini yapamaz.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, düşmanlarıyla başedecek güçtedir. Tarihte bunun örnekleri çoktur. Ülkemizin, devletimizin, milletimizin sabrını ve gücünü kimse sınamaya yeltenmemelidir.

Kimse, bu gerçeği unutmasın...

 

 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI