Suriye - HÜSEYİN GÜL

28 Nisan 2017 Cuma 17:46

Müslüman’ın müslümana kırdırıldığı bir ülkeye dönen Suriye'ye bakın. İnsanları öldürmenin, böcekleri öldürmekten farklı olmadığı bir dünyaya. Ayaklarında ayakkabı olmayan ve adına "milis" denen insanlara bakın. Bir satranç oyununda piyon bile olamayan zavallılara. 


***

Onları kurşuna dizenlerin gözlerine bakın. İnsanlıktan çıkmanın bütün halleri öldürenlerde de mevcut.
Ama ne olursa olsun, hepsi de bir canlı. Doğumundan ölümüne kadar geçen zamanda, verilen bir değerin ürünleri. Allah'ın yarattığı canlılar. 

***
Bu görüntülerin, gazete ve televizyonlardaki insanların üzerinde bıraktığı izlere bakın. İnsan canının hiç değerli olmadığı bir dünya, beyinlere enjekte ediliyor. Petrol, para veya bir diktatöre uşaklığın getirdiği savaşlardan kalanlarla, insanların hayatını başka bedenlere giydiriyorlar. İrin emziriyorlar!
Katil ruhlara, acımasızlığa. 

***

Kapı komşumuzda bu denli kolay ölümleri "film sahnesi gibi" izlerken, herkes doyum derdinde.
Huyu değişen bir ülkede, yürekler kör kuyu. İnsanlık nal toplarken, birileri ganimetleri toplayacak merak etmeyin. Böyle bir dünyayı yaratma uzmanları, ellerini ovuştururken. Bizler için de öngörülmüş bir kıyamet var. Bizleri ölümlere yakın kılan. 
***
Böyle yazıların da hükmü yok artık. Magazinin hain törenleri, talana karışanlara arka çıkmanın halleri itibar görüyor artık. Ne yapayım yüreğim yufka. İçinde vicdan taşıyana da, bu dünya ağır geliyor artık. 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI