Takıntılar - HÜSEYİN GÜL

11 Kasım 2016 Cuma 02:32

Toplumumuzda takıntılı insanlar ne yazik ki az denilmeyecek kadar çok. Belli bir zamandan sonra alışkanlık haline gelen takıntılar bazı durumlarda insan yaşantısını olumsuz yönde etkiliyor. Bunlara örnekler verebiliriz her anlamda. 

Örneğin; kıskançlıktan ve aşırı sevgiden kaynaklanan davranış bozuklukları. Maalesef ki hayatı olumsuz yönde etkileyen davranış bozuklukları yaşantımıza rahatsızlık ve zararlar verebiliyor. Bir insanın yaşam hayatına istemediği halde giren müdahale eden insanlar bir şeyin farkında değiller. O kişinin hayatında yeri olmadığını bildiği halde hala ona karşı alışkanlıklarından vazgeçemiyor ve bunu takıntı haline getiriyor.

Bunu bir tek özel yaşantımızda değil hayatımızın her alanında yapıyoruz. Çok istediğimiz ama elde edemediğimiz her şeyi kafamızın bir yerinde tutup takıntı haline getirebiliyoruz.  Bazen bu takıntılar hiç istemediğimiz şeyleri yaptırabiliyor. Suç teşkil edecek olaylar doğurabiliyor.

Bunların alt yapısında genellikle yetiştirme tarzı ve koşulları, aldığı çevresel faktörler vs. Ve maddi sıkıntılar neden olabiliyor.

Sağlıklı bir toplum için iyi eğitim, aile sevgisi ve bulunduğu ortamlar çok önemlidir. Suç oranlarının büyük bir çoğunluğu eğitim eksikliği ve  gelir seviyesinin düşük olmasından kaynaklandığını düşünmekteyim. 

Toplumun refaha kavuşabilmesi için iyi eğitim, iyi gelir ve empatiye ihtiyacı vardır. 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI