Terörün A’sı, B’si, C’si olur mu? - HÜSEYİN GÜL

24 Ağustos 2017 Perşembe 00:48

Avrupa Birliği Bakanı, Başmüzakereci ve Adana Milletvekili Ömer Çelik, Ceyhan’da yaptığı konuşmada, Avrupa’ya çok önemli mesajlar verdi.  Bakan Çelik, Ceyhan Ticaret Odası’nı ziyaretinde, buradaki katılımcılara seslenirken, FETÖ’ye, DEAŞ ve PKK olmak üzere tüm terör örgütlerine yönelik Türkiye’nin yürüttüğü mücadeleyi örnek gösterdi.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, 15 Temmuz hain darbe kalkışmasından sonra, başta Almanya olmak üzere Avrupa ülkelerine, ABD’ye FETÖ ile ilgili binlerce dosya verdiğini ancak bunlara henüz bir cevap alınamadığına dikkat çeken Bakan Çelik, Avrupa’nın terör konusunda çifte standard sergilediğini vurguladı.

Örneğin, DEAŞ’ın Türkiye’de gerçekleştirdiği saldırılarda, bazı Avrupa devletlerinin kendi ülkelerindeki önemli kamu binalarına Türk bayrağı astığını, Türkiye’ye destek verdiklerini ilan ettiklerini kaydeden Bakan Çelik, ancak PKK’nın saldırıları karşısında ise sessiz sedasız mazeret ürettiğinin altını çizdi.

“Terörün terör” olduğuna işaret eden Bakan Çelik, Avrupa’yı bu konuda eleştirirken, “Terörün A’sı, B’si, C’si olmaz” dedi.

Peki, sizce de öyle değil mi?

DEAŞ terör örgütü de, PKK kanarya sevenler derneği mi!

Bakan Çelik’in vurguladığı gibi, DEAŞ’e gelince bize destek gösterileri sunan Avrup ülkeleri, neden acaba PKK konusunda sessiz kalıyorlar. Hatta onları kendi ülkelerinde barındırmaya devam ediyorlar. Üstelik, Türkiye, DEAŞ denilen eli kanlı bu örgütü, Avrupa’dan çok daha önce terör örgütü olarak ilan etmişti.

Avrupa, bu konudaki iki yüzlülüğünden derhal vazgeçmelidir.

İşte, daha dün İspanya’nın Barcelona kentinde sivil masum insanların üzerine minibus sürerek 15’e yakın insanın ölümüne neden olan, yüzlercesinin yaralanmasına yol açan DEAŞ denilen bu vahşi terör örgütünün yaptığı gibi PKK’nın da terör eylemleri düzenlemeyeceğini kim garanti edebilir?

O yüzden, Avrupa ülkeleri, Bakan Çelik’in eleştirilerine kulak vermelidir. Hatta kulak vermeden öte, gereğini yapmalıdır.

Türkiye, FETÖ’yle de DEAŞ’le de PKK’yla da yürüttüğü mücadelesinde sonuna kadar haklı ve kararlıdır. Ayrıca bizim verdiğimiz mücadele sonunda DEAŞ’ın Avrupa sınırlarından uzaklaştığı da unutulmamalıdır.

Yine hatırlatmakta yarar görmekteyiz ki, Avrupa ülkeleri, Türkiye’yi Avrupa’da bir misafir gibi görmekten vazgeçmelidir. Türkiye, bir Avrupa ülkesidir ve dünya varolduğu sürece de öyle kalacaktır.

 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI