Toplumsal dayanışma - HÜSEYİN GÜL

29 Kasım 2017 Çarşamba 10:05

Yüreğir Belediyesi “Komşumla Kardeşim” adı altında bir proje başlattı. Başkan Mahmut Çelikcan’ın uygulamaya koyduğu bu proje kendisine Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan ödül almasına da yolaçtı.

Çelikcan’ın bu projesi gerçekten önemli.

Önemli çünkü, günümüzde unutulmaya yüz tutan Türk insanının temel direği olan toplumsal dayanışmayı, yardımlaşmayı yeniden canlandırmada, diri tutmada önemli bir rol oynamaktadır. Bu yüzden Çelikcan’ın “Komşumla Kardeşim” projesi, Yüreğir’de kısa bir sürede hayat bulmuş, ilçe halkı buna destek vermiştir.

Dememiz o ki, Yüreğir Belediyesi’nin ortaya koyduğu bu proje, sadece Adana özelinde değil, ülke genelinde de yayınlaştırılmalıdır.

İçinde bulunduğumuz şu şartlarda, toplumsal dayanışmaya, yardımlaşmaya, karşılıklı sevgi ve saygıya büyük ihtiyacımız var. Zira, içinde bulunduğumuz bu zor günleri, ancak böyle atlatabiliriz. Dosta düşmana karşı, bu birlikteliğimizi korumamız lazım. Bunun gerçekleşeceğine de inanıyorum. Somut örneği, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ın ortaya koyduğu bu projedir.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI