Türkiye’nin en büyük havuzu Adana - HÜSEYİN GÜL

6 Ocak 2018 Cumartesi 09:19

Son birkaç gündür aralıksız devam eden yağışın ardından Adana’ya yakışmayan manzaralarla karşılaştık. Yağmur suyuyla dolan, tıkanan rögarlar, göle dönen caddeler, sular altında kalan evler, araçlar… Koca şehir oldu mu size Dünyâ’nın en büyük olimpik havuzu… Tabii, Adana’ya her şeyin en büyüğü olmak yakışır yakışmasına da alt yapısı en yetersiz olmak hiç yakışmadı. 

İnsanlar araçlarında, evlerinde, iş yerlerinde mahsur kaldı. İşini en iyi yapan yine CANKUR ekibi oldu. Derler ya “Allah muhtaç etmesin, yokluğunu da göstermesin” diye, tam da öyle. Mahsur kalanlar CANKUR ekipleri tarafından kurtarıldı. Ancak kurtarma çalışmalarının başarısını kutlamak birlikte, bu çalışmalara hiç ihtiyaç duyulmaması için çalışılmış olsa daha iyi olmaz mıydı? Şüphesiz…

Elbette mevsimleri tersine çevirelim, yağmur yağmasın demiyoruz. Elbette Ocak ayının ilk haftasında güneşlenmek de istemiyoruz. Ama daha yağışın başladığı ilk saatlerde suyu tahliye etmesi gereken rögarların tıkanmasının önüne geçmek, havanın mevsim normallerinin üzerinde seyretmesini sağlamaktan daha kolay olur, bence. 

Halk da böyle düşünüyor olacak ki, yarı beline kadar suyun içinde kalan kimse, "Yağmur yağdırmayın" diye haykırmıyordu, yetkililere "Bu işi daha iyi yapın" diye sesleniyordu...

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI