Ufukta erken seçim görünüyor - HÜSEYİN GÜL

14 Ekim 2016 Cuma 11:16

FETÖ/PDP terör örgütünün kanlı 15 Temmuz darbe kalkışmasına yönelik mücadele tüm hızıyla devam ediyor. Edecek de, iktidarı da muhalefeti de bu konuda sonuna kadar kararlı. FETÖ/PDY ile tüm terör örgütlerinin kökü, bu topraklardan sökülüp atılacak. 79 milyonun tek dileği bu.

Bize göre, bu mücadelenin bir de başka bir boyutu var. FETÖ/PDY terör örgütüne şöyle ya da böyle bulaşmış, çeşitli partilerde siyaset yapanların, bu partilerden uzaklaştırılmasının yolu da seçimler. FETÖ’yle mücadele devam ederken, siyasi kulislerde konuşulan bir diğer konu da seçimler. Bu çevrelere göre erken seçimler 2017’in bahar ya da sonbahar aylarında yapılması öngörülüyor. Yine aynı çevrelere göre, erken seçimlerde iki seçimin yani yerel ve genel seçimlerin aynı anda yapılması da gündemde. Tabii, bu konuda siyasi partilerin uzlaşarak, anayasa değişikliğine gitmeleri şart.

Bize ulaşan bilgilere göre, AK Parti ve CHP olası bir erken seçime sıcak bakarken, MHP’nin biraz daha temkinli davrandığı ileri sürülüyor. MHP’yi buna iten neden olarak da, seçim barajının altında kalma kaygısının yattığı iddia ediliyor.

MHP’nin bu tavrına karşılık, AK Parti ve CHP erken seçime evet dediği takdirde, önümüzdeki bahar ya da sonbaharda sandık başına gideceğiz.

Erken seçime bize göre de yapılmalıdır. Ak Parti de, CHP de MHP de, eğer bünyelerinde varsa, bu unsurlardan arınmalıdır. Bunun yolu da seçimlerden geçiyor.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI