Yaşasın Cumhuriyet - HÜSEYİN GÜL

30 Ekim 2017 Pazartesi 11:18

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 29 Ekim 1923’te ilan ettiği Türkiye Cumhuriyeti’nin 94. yıldönümünü büyük bir gurur ve onurla kutladık. Cumhuriyetin ilanı, yokluk ve yoksunluk içinde yedi düvele karşı verdiğimiz Kurtuluş Savaşı sonucunda elde ettiğimiz zaferin taçlandırılmasıdır.

Cumhuriyetle birlikte, milletimiz özgür bireyler olarak dünya topluluğu içindeki saygın konumuna ulaşmıştır. Daha dünya ülkelerinde olmayan birçok haklar, Cumhuriyetle birlikte bizim insanımıza tanınmıştır. Bunun en somut örneği Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilmesidir.

Evet, gururluyuz, onurluyuz. 94 yıldır yaşattığımız Cumhuriyetimiz sayesinde, Türkiye bugün dünyanın en güçlü ülkeleri arasındadır. Ancak, unutmayalım ki, vatanımız ve milletimiz üzerinde oynanmak istenen oyunlar, hain emeller, 94 yıl öncesinden olduğu gibi bugün de vazgeçmemişlerdir. Dış güçlerin, içimizdeki hainlerle birlikte ülkemizi bölmek, parçalamak istediğini dün unutmadık, bugün ve yarın da unutmayacağız.

Atatürk, öyle güçlü bir Cumhuriyet kurmuş ki, dış güçlerin piyonları, bu devleti, bu milleti yıkmak istese de yıkamayacaklar. 35 yıldır askerimizin, polisimizin, masum sivil vatandaşlarımızın kanını akıtan ne bölücü terör örgütü PKK, 15 Temmuz’da kanlı darbe kalkışmasına yeltenen ne FETÖ/PDY terör örgütü ne de diğer terör örgütleri amaçlarına ulaşamayacaklar.

Milletimiz, dün Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda Türk, Kürt, Laz, Alevi, Sünni demeden nasıl vatan savunmasında kanının son damlasına kadar çarpıştıysa, aynı kararlılığı göstermeye her zaman ve her koşulda yine hazırdır. İşte 15 Temmuz’da FETÖ’nün asker kılıklı hainleri, imamları, bu milletten nasıl tokat yedilerse, bundan sonra da benzer hareketlere yelteneceklere de aynısı yapılacaktır. Milletimiz, Cumhuriyeti içselleştirmiştir. Doğrusu da budur. Büyük Önder Atatürk’ün dediği gibi, bizim insanımıza cumhuriyet rejimi yakışır. Kutlu olsun…

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI