Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Adana Mitingi İzlenimleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Adana Mitingi İzlenimlerim - 1 - İNCİ GÜL

25.02.2024 17:17 | Güncelleme Tarihi: 25.02.2024 18:00

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, seçim çalışmaları kapsamında Adana’da İstasyon Meydanı’nda vatandaşlarla buluştu.

Programındaki bazı aksamalar nedeniyle miting meydanına gecikmeli gelmesine karşın, Erdoğan’ı bekleyen Adanalılar, Erdoğan’ın miting alanına girmesiyle daha da coştular.

AK Parti İktidarı olarak 20 yılı aşkın Adana’ya yapılan kamu yatırımlarından, hizmetlerinden bahseden Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu yatırım ve hizmetlerin bundan sonra kesintiye uğramadan devam edeceğini vurguladı.

Kuşkusuzdur ki, Recep Tayyip Erdoğan hem Cumhurbaşkanı hem de AK Parti Genel Başkanı sıfatıyla, tüm dünyada önemli bir siyasi aktördür.

Erdoğan’ın alanı dolduran vatandaşlara seslenirken;

“Uluslararası arenada ülkemizin hak ve hukukunu, devletimizin çıkarlarını, milletimizin onurunu kararlılıkla savunduk, savunuyoruz.

Uluslararası siyaseti takip eden herkes şu gerçeği artık kabulleniyor: “Türkiye, sadece bölgesel bir güç olmaktan çıkıp, küresel bir güç olma yolunda emin adımlarla ilerliyor” şeklindeki sözleri, bunun somut ispatıdır.

Rahatlıkla söylemeliyiz ki, Türkiye son 20 yıldır artık bölgesel değil, küresel bir aktör, güçtür.

Milli savunma sanayiden tutun iç ve dış politikaya kadar istikrarlı, kararlı duruş sergileyen Türkiye’nin bu seviyeye ulaşması, Recep Tayyip Erdoğan’ın eseri değildir de nedir!

Savunma sanayimizde yaşanan büyük gelişmeler, ülkemizin dışa olan bağımlığımızı azaltıyor, uluslararası arenada ise etkinliğimizi artıyor.

Sayın Erdoğan’ın Adana mitingiyle ilgili izlenimlerime yine devam edeceğim.

Şunu belirtmeliyim ki…

Sayın Erdoğan’ın, Adana mitingi bir kez daha, Türkiye, ekonomide, siyasette, iç ve dış politikada kısacası hayatın her alanında istikrardan, güvenden yana tercihini gösterdi.

İNGİLİZCE YAZILARI