Erdoğan'a karşı İhsanoğlu mu?! - İNCİ GÜL

Erdoğan'a karşı İhsanoğlu mu?! - İNCİ GÜL

26.11.2018 14:11 | Güncelleme Tarihi: 26.11.2018 14:11

TÜRKİYE, tarihinde ilk kez halk oyuyla Cumhurbaşkanı'nı seçmek üzere Ağustos ayında sandık başına gidecek. Öncelikle hayırlı uğurlu olsun.

MUHALEFET partileri yani CHP ve MHP arasında bir süreden beri, AK Parti'nin Cumhurbaşkanı adayına, daha doğrusu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a karşı 'çatı aday' arayışı önceki gün sonuçlandı. İslam İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreterliği de yapan bilim insanı Ekmeleddin İhsanoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun önerisi, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin oluruyla, Cumhurbaşkanı adayı gösterildi. İki genel başkanın görüşmesinden sonra, Bahçeli, Kılıçdaroğlu'nun kendilerine çok değerli bir isimle geldiğini belirterek, artık çatı matı kalmadığını ilan edip, İhsanoğlu'nun Cumhurbaşkanlığı adaylığını göklere çıkardı.

TUTAR tutmaz mı, orasını ilk turu 10 Ağustos'ta yapılacak oylamada hep birlikte göreceğiz!.. Ekmeleddin İhsanoğlu'nun kişiliğine söylenecek bir sözümüz yok. Muhalefet partileri, muhafazakar kesimin oylarını kendilerine kanalize etmek, kafa karıştırmak amacıyla İhsanoğlu üzerinde fikir birliğine vardılar. Bu nokta tartışılmaz bir gerçek.

ANCAK...

Aslı varken, fotokopiye kimse önem vermez. AK Parti'yi dişiyle tırnağıyla kurup, 12 yıldır büyük başarılara imza atarak iktidarda tutan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan...

'ADAYIM' dediği gün, bu iş bitmiştir. Şunu rahatlıkla söylemeliyim ki, Cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci tura bile kalmaz. Zira, halkımız, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı değil 'Başkan' olarak görmek istiyor.

Hatırlayınız...

30 Mart yerel seçimlerinden önce orta oyunu gibi sahneye konulan gelişmelerden medet umanlar, sandıklar açıldığında nasıl yanıldılarsa; 10 Ağustos'ta sandıklar açıldığında da bir kez daha hüsrana uğramaktan kurtulamayacaklar.

Bu gerçeği görmek için kahin olmaya gerek yok... 

İNGİLİZCE YAZILARI