Bakışlarımızla Güzelleşsin Dünya - IŞILAY KARAGÖZ

15 Haziran 2021 Salı 00:44

Gördüğüm, baktığım her şeye derin anlamlar yüklemeye, iyi görmeye çalışıyorum. Mesela uçsuz bucaksız, o masmavi denize her bakmamda kendimden geçiyorum. Ama bir kişinin onun içerisinde boğulabilme ihtimalinin çok yüksek olmasını aklıma getirmiyorum.

Tanıdığım, yeni tanıştığım insanların da öncelikle güzelliklerini görüyorum. Onların, derin denizler gibi tehlikeli olabileceklerini aklıma getirmiyorum.

Doğayı, insanları kusursuz görmek beni mutlu ediyor.
Allah doğayı insanları kusursuz yaratmıştı, ta ki insanlar şeytana uyuncaya kadar.

Bu yüzden demişler ya; güzel bakan gözler, güzel görür diye…

Fiziki olarak, özellikle yaparak, kötü düşünerek, kötü hareket ederek yeterince kirletiyoruz şu hayatı. Bir de bakışlarımızla kirletmeyelim…

Ne kadar kalacağımız, ne kadar yer edineceğimiz belirli bile değil. Kötü kararlar, kötü yorumlar içimizi kapladığında bir duralım olduğumuz yerde, hepsini silmeye çalışalım. O zaman bakalım dünya nasıl bir yermiş. Neye baktığımız değil, nasıl baktığımız önemli sonuçta…

Güzel bakmaya başladığımız anda, tüm evrende çiçekler açtığını fark edeceğiz. Her şeyin değiştiğini düşüneceğiz. Oysa değişen sadece bizim bakışlarımız olmuş olacak.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI