Ömür… - IŞILAY KARAGÖZ

5 Şubat 2021 Cuma 16:42

Ömür geçtikçe, yaş ilerledikçe daha da ince düşünüyoruz. Nasıl da bitmez sandığımız şu ömür akıp gidiyor ellerimizden… Nasıl da hep güneşli geçecek sandığımız hayat kara bulutlarla doluyor… En sevdiklerimizden uzakta, bu tek seferlik ömrü heba ettik. Yan yana olsaydık bu kadar kıymet bilir miydik, orası meçhul.
Ömrün ne zaman son bulacağını bilemeyiz ki, aniden bitiverir. Fark etmeden yolun sonuna gelmişizdir ve bir bakarız ki yol boyu bize eşlik eden sevdiklerimizle güzel anılar biriktirememişizdir.
Hâlbuki her sabah güneşi karşılasak, gördüğümüz ilk ağacın gölgesine serilip uzaklara dalsak, yürüdüğümüz yol boyu bir tane de olsa bir türkü söylesek, doğanın bize sunduğu güzelliklerin farkına varsak da şükretsek, sevgiyi yüreğimizin derinlerinde hissetsek ve dünyaya, hayata hayran kalsak…
Uyandığımız bu sabahın, ömrümüzün ilk ve son sabahı olduğunun farkına varmalıyız. Sevdiklerimize armağan etmediğimiz birkaç saatimizi, yıllar sonra tüm servetimizi de versek satın alamayız. Diğer dünyaya götüremeyeceğimiz şeyler için kendimizi nasıl feda ettiğimizi fark etsek keşke.
Ertelediğimiz hayallerimize yetmeyecek bu ömür. Bir de bu tek seferlik ömrümüzü boşa harcadığımız insanlar, biz göçüp gittikten sonra bizi çabuk unutacaklar. Ömrümüz bittikten sonra koca bir boşlukta tek başımıza kaybolacağız. Tüm bunların farkına varsak yine de bu şekilde harcar mıydık acaba bu ömrü?

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI