Dr. Mutaf'la Umuda Yolculuk - MENEKŞE YÜKSEL ÖZBEY

1 Eylül 2015 Salı 10:26

Bazen umutsuzluğa kapıldığım zamanlar oluyor , dünya git gide vahşi bir yere dönüşürken, bildiğim iyi haberleri, mutlu insan hikayelerini tekrar duymak istiyorum. 

Kulağı olmayan o küçük kızın kulaklı haliyle ağzı kulaklarında gülüşüne bakıyorum tekrar tekrar. Yarık dudaklı çocuğun artık yarık olmayan gülüşüne...Bir başkasının iyileşmiş yanık yüzüne bakıyorum , Romanya'dan gelen 2,5 yaşındaki Alex'in annesine bakıyorum, fotoğraftaki mahvolmuş gözlerine, inşallah oğlu da iyileşecek o da gülecek ... 

Atamız " Beni Türk hekimlerine emanet edin" derken , Dr.Mehmet Mutaf gibi , kendini mesleğine ve insanlığa adamış olanlardan bahsediyordu şüphesiz. Onlar iyi ki var.. 

Hastalarına sadece bir cerrah gibi değil , öncelikle bir insan ve bir baba olarak yaklaşan Dr. Mehmet Mutaf'a insanlık adına teşekkürler... 

"Gülücük Ameliyatı" nı kendisi anlatıyor ....

Mehmet Mutaf ın kaleminden;

TANRI EKSIK YARATMAZ, EKSİK GÖRÜNEN NE VARSA HEPSİ İNSANIN İÇİNDE GİZLİDİR; EĞER BULAMAMIŞSAK YETERINCE ARAMADIĞIMIZDANDIR: Dudak damak yarıklı bir çocuk doğduğunda yas vardır adeta o evde, anne ağlar baba çaresizdir, nereye gideceklerini bilemezler; haklıdırlar da, düşünsenize çocuğunuzun her yüzüne baktığınızda "Allah'ım ben ne yaptım da böyle oldu? Çocuğumun böyle nasıl bir hayatı olacak?" dedirten bir anormallik olduğunu. Dudak damak yarıklı bebekler her güldüğünde, bebeğin gözlerine değil de, şaşkınlık ve üzüntü ile onun yüzünde genişleyen yarık bölgeye baktıkları için o bebeğe gülümsemeyi akıl edemeyen insanlar yüzünden gülümsemelerine karşılık göremeyen, çok zeki ve sevecen çocuklardır. Bir tek anneleri gülümser bu bebeklere... içleri kan ağlayarak. Ancak yas tutmaya hiç gerek yok inanın, Benim "GÜLÜCÜK AMELIYATLARI" olarak adlandırdığım cerrahi uygulamalarla 3 aylıkken dudak ve burun, 1 yaşında ise damağın onarılması ile tamamen normal bir görünüme kavuşturduğumuz çocuklardır bunlar. En mutlu olduğum an ise ameliyat sonrası anne ve babaları'nın yüzü normalleşmiş yavrularını ilk gördükleri andır...adeta çocukları uzun bir yoldan dönmüş gibi, Ya da eksiksiz, noksansız yeni doğmuşçasına bebeklerinin gerçek ve güzel yüzünü ilk defa görmenin heyecanı ve mutluluğu ile şok oldukları o an; duygu itibarıyla öyle yoğundur ki o an, genellikle ağlatır hem aileyi hem doktoru ve de göğsünde bir kalp taşıyan her insanı. Ancak yaşayanın bilebileceği muhteşem bir andır bu. Çok şükür ki böyle bir işim var. Çok şükür ki...GÜLÜCÜK AMELIYATLARI yapmayı öğrettiğim çocuklarım ve tekniklerimizi kullanan meslektaşlarım var dünya'nın her yanında. Hepimize gülücüklerle dolu eksiksiz özürsüz bir yaşam versin yüce RABBİM !

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI