İnansam Ah İnansam - MENEKŞE YÜKSEL ÖZBEY

1 Temmuz 2016 Cuma 08:30

Çok çok eski zamanlarda, insanlar mağaralarda yaşarken ve avlanırken, ava giden avcılar avlamaya niyet ettikleri hayvanların resmini mağara duvarlarına çizerlermiş. 3 geyik avlamak isteyen avcı 3 geyik çizer, yaptığı şeyin insanlığın ilk totemi olduğundan hiç mi hiç haberi olmadan ava gidermiş. O avda avcı kaç geyik avlamış bilinmez ama o resimler binlerce yılı geçip buraya gelmiş...

"Secret" kitabını okuyan binlerce insan bu kitaba ayılıp bayılırken, kitap hakkında konuştuğumuz herkese aslında burada anlatılanların bizdeki "Kırk kere söylersen gerçek olur" u anlatan bir çok inanıştan farklı olmadığını hatırlatmıştım. "Aklıma gelen başıma gelir"de ki gizliden gizliye inanışı hissedin... Gelebilir ihtimali bile yok burada "gelir" diyoruz direk, ne tuhaf değil mi?

Oysa artık en zor şey oldu inanmak...

Her şey bu kadar yakınken, kolayken, elimizin altındayken, öyle olmaması gerekirken, göz göre göre inanamaz olduk, neden?

Çünkü o gördüğünüz kadın aslında sandığınız yerde değil, siz deniz kenarında keyif yaparkenki fotoğrafına bakıp "Ah ah hayat buna güzel" derken o aslında hastanede sıra bekliyor. Üstelik kıskançlıktan çatladığınız kirpikleri de takma. Bunlara şahit ola ola önce inanmayı sonra da en kötüsü kendinize inanmayı bıraktınız.

Oysa her şeyin şifresi kendinize inanmanız. İnanın, bırakmayın, vazgeçmeyin. Çağlar boyunca dönüp dolaşıp gelinen her yer aynı yer çünkü.

Aslında hayatımız bir inanma ve kalbinin sesini dinleme hikayesinden başka bir şey değil...

Menekşe Özbey

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI