Kraliçe Arı sendromu - MENEKŞE YÜKSEL ÖZBEY

2 Kasım 2016 Çarşamba 23:33

İki gündür şöyle durumlarımız, böyle durumlarımız var diye yazdım yazdım , kadınların hiç mi kötü tarafı yok , hep affeden , ezilen , üzülen miyiz? Tabii ki değiliz, eline fırsat geçmiş olan bazılarımız , diğer o ezilenlerin öcünü , ( önüne kim çıkarsa çıksın gözünün yaşına bakmadan almaya) almaya yemin etmiş , ant içmiş.

Sanırım "Kadın kadının en büyük düşmanıdır" sözünün hakkını verebilmek için var gücüyle savaşıyor, hem etrafına hem kendine dünyayı dar ediyor. Kim bunlar?

Ben bunlardan bazılarıyla , iş hayatımın bankacılık kısmında yanlışlıkla tanıştım, bir nevi talihsizlik, "mobbing" ne demek uygulamalı anlatım gibi zor bir deneyimdi benim için.

Elbette "Selam; ben kraliçe arıyım veeeee her fırsatta hatta fırsat bulamazsam da yaratarak seni sokacağım" diyerek konuya girmiyor bu sendromlu kraliçeler...

En büyük dertleri ; ben ne acılar çektim iş hayatında sen de çek, ben yönetici oldum ama senin olmaman için elimden geleni yapacağım gibi hastalıklı birtakım haller... Kraliçe arımız; Çevresinde kadın değil erkek yönetici tercih eder ki , kendine rakip çıkmasın.

Diğer kadınlara "sen yoksun" mesajı vererek onları yalnızlaştırmaya calışır. Korku yaratarak düzen sağlamaya çalışır. Kadınsal hırsları işinin dahil herşeyin önüne geçer. İşleri değil kadınları kontrol etmeye çalışır. Ve daha aklınıza gelen her türlü psikolojik, sosyolojik fenalığı sayabiliriz ne yazık ki...

Bir kadın diğer kadına ne yapmaz ki isteyince, kötü olmak kolay, iyi olmak zordur. Ne ezilen olalım ne de ezen ... Hayat insanca yaşamaya değer...

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI