Sanalda da Oh Olsun… - MENEKŞE YÜKSEL ÖZBEY

16 Mart 2015 Pazartesi 09:32

Bayılıyorum sanal dünyada gezinmeye, neler var neler… Herkesin hayallerini gerçekleştirebildiği doyasıya yaşayabildiği bir platform olması nedeniyle  sınır da yok doğal olarak… Yaz yazabildiğin kadar. Çok genç bir abla şöyle tanıtmış kendini “Eşinin biricik aşkı, kayınvalidesinin güzel prensesi, oğlunun kraliçesi, babasının biricik çiçeği, mutfağın en beceriklisi” sanki yaş pasta tarif ediyor.  Maşallah böyle kadınlar hiç yorulmuyor, annelik sanatını muhteşem icra ediyorlar , akşam işten gelince çocuklarla futbol oynayan reklam annesinin enerjisi var hepsinde. Eş olarak mükemmelden de öteler, sürekli kocişim , tontişim , bana aldığı çiçek, bana yazdığı mesaj, benim yaptığım , pardon mutfağın kraliçesi olarak benim yaptığım yemek modundalar. Ya çocukları, ya çocukları , onlar zaten bu muhteşem varlığın dünyaya getirmiş olduğu eşsiz yeteneklere sahip , her konuda mükemmel insan yavruları…

Toplumsal öğretimizin kadın tarafı çok acımasız, biz hep daha daha çok olmak zorundayız.  Sözlü , yazılı bütün bilişim organları, reklamlardan dergilere kadar bunu destekliyor. Klozet temizleyen kadın neredeyse gece elbisesi giymiş, yirmi santim topukla evde yemek yapanınız var mı Allahaşkına söyleyin ya da çocuğunuz meyve suyunu dökünce “Ah canımmmm” diye sileniniz. Göre göre ve duya duya , sonunda çabalar olduk, daha iyi anne, daha iyi eş, daha güzel, daha zayıf, daha yetenekli, daha enerjik, daha hep daha olmak için kendimizden uzaklaşana kadar gittik işte.

Siz değil misiniz olmayacak şeyleri isteyen, kadınız biz kadın , insanız yani, yorgunluktan ölüyoruz gerçekte , her Allah ın günü yemek yap, o onu, öbürü diğerini yemez, bitmeyen işler, işten gelince de devam eden mesai,  herkesin ayrı isteği, kaprisi, okulu, ödevi, temizliği, çamaşırı, ilacı, ütüsü, alış verişi, solmuş saçlar, yorgun bakışlar, bezgin kalp, işte gerçekte olan.  Utandığımız için bunları göstermeye, sonunda olan oldu , ne mi oldu? Etraf aslında olmayan bir sürü kadınla doldu ….

 Oh olsun çok iyi oldu.

MENEKŞE ÖZBEY

ozbeymenekse@hotmail.com

 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI