Yüzüme bak konuş benimle beni dinle - MENEKŞE YÜKSEL ÖZBEY

30 Nisan 2016 Cumartesi 09:53

Hiç kimse halinden memnun değil yıllarındayız.

Açın açlıktan, tokun tokluktan

Yokun yokluktan, çokun çokluktan

Zayıfsa zayıflıktan, şişmansa şişmanlıktan

Yediğinden, giydiğinden Yemediğinden, giyemediğinden

Çocuğun derslerinden

Sevilmekten, sevilmemekten, herkes her şeyden şikâyetçi. Bir dokun bin ah işit durumunda.

Eskiden, makineler yokken, arabalar, yollar bu kadar güzel değilken, insanların eşyaları az, hayalleri çokken hiçbir şey bu kadar zor, böyle mutsuz edici, yorucu ve sahte değildi. Okula ulaşmak için kilometrelerce yürüyerek giderdik, yedek kıyafet icat edilmemişti sanki karda ıslanan çorap kendi kendine kurur ya da kurumaz, kimsenin aklına evi aramak falan da gelmezdi. Yeri gelince azar işitir, yeri gelince sevinir, itiraz etmeden büyük bir normallik içinde yaşardık.

Ne olduysa oldu, insanlık bir anda yeniden evrim geçirdi sonra...

Bu yeni dönemde, emeksiz yemek gibi ilişkiler, kullan at mendil misali görüşmeler, şikâyetçi, mutsuz, hedefsiz, hayalsiz, dünyayla bağlantısı kopuk insanlar fazlalaştı...

Nedeni bence açık....

"Telefondan ayrılmayan göz, konuşurken bakılmayan yüz, sana söylüyorum duymak yetmez dinle beni, ben bir insanım hissederek yaşarım. Bütün varlığınla dinle beni yoksa yok olurum. Konuşurken yüzüme bak, kendimi önemsiz hissederim. "

Tekrar birbirimizin yüzüne bakarak ve dinleyerek konuşursak belki eski günlere dönebiliriz. En basit şeylere gülebiliriz. İnsan nasıl dinlenir çocuklarımıza öğretip onları da mutlu edebiliriz.

Bu kadar yakınken uzak olmak, bu kadar uzakken yakın olmak, belki de bu çağın cezası ama siz kendinizi hapsetmeyin...

Yüzüme bak, dinle beni, sen buna değersin...

Menekşe Özbey

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI