Bize Ne Oldu? - MERT ER

6 Ekim 2020 Salı 12:38

Türkiye; turistleri cezbeden, hemen hemen her tarafı turistlerin akınına uğrayan, Allah'ın özene bezene yarattığı adeta cennetten bir penceredir. Akarsuları, deniz kıyıları, dağlık bölgeleri gelen turistlerle birlikte ülkemize gelir getirmektedir. Özellikle deniz kıyıları yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği yerlerin başında gelir. Çeşitli deniz aktiviteleri, altın gibi kumsalı, denizin maviliği insanları büyüleyen başlıca etkenlerdir. Bu turistik yerleri amacı dışında kullananlar da var. Gittiği yere olumsuz davranışını da götürüyorlar. Bir haber sitesinde gördüm çok müteessir oldum. Bodrum'da gündüz vakti iki erkek çıplak yüzüp kayalık bölgede saatlerce cinsel ilişkiye girdiğini öğrendim. Umumi açık yerlerde cinsel ilişkiye girecek kadar insanlar ne oldu?

Bu kadar utanmaz hale nasıl geldik ve bizi kim bu hale getirdi? İnsan insandan bu kadar mı çekinmez hale geldi? İlla ki birileri bizi denetlemesi mi gerekir? Biz kendimizi denetleyemiyor muyuz? İnsanlar hem aykırı davransın, hem de 'polis asker bizi çok denetliyor' desin. Ülkemize yakışmıyor bu görüntü? Kimseyi kınamıyorum yanlış anlamayın. Bu tarz duygular bize Allah'ın imtihanıdır. Ama kendimizi zapt etmemiz gerekir. Herkesin günahı var. Ben küçümsemiyorum kimseyi.

Herkes hata yapar. Her kul bir günah işleme adayıdır. Ama böyle ulu orta, insanların var olduğu ulu orta yerlerde günah işlemek de doğru bir davranış değildir ve kabul edilemez. Yetkililer bu konuda sıkı tedbirler alması gerekmektedir.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI