Botoks Saplantısı - MERT ER

30 Ocak 2020 Perşembe 02:30

Botoks, günümüzde tıp alanında oldukça ileri seviyede olan bir operasyon türüdür… Günümüzde erkeklerin de içinde bulunduğu hemen hemen tüm ünlüler bu operasyonu geçirmektedir. Bu operasyon bazen gerekli, bazen gereksiz sebeplerden dolayı yapılmaktadır.
Botoks, iğne ile yüzün bazı bölgelerine ilaç enjekte ederek yüzü gerdirme işlemine denir. Çoğunlukla sanatçılar ve ünlü isimler bu operasyona ağırlık veriyor. Neden yapılıyor bu operasyon? Çok gerekli bir şey mi? Yüz gerildiğinde ne oluyor? Gençleştiğini mi zannediyor bu insanlar? Allah'ın verdiği yüz neyinize yetmiyor da bu tür işlere giriyorsunuz? Allah; insanları muazzam bir biçimde yaratmıştır. Cildini de her yaşa göre dizayn etmiştir. “Her yaşın ayrı bir güzelliği vardır” demiş büyüklerimiz. Muazzam bir biçimde dizayn edilen bu cildi ilaçlarla, bazen de bıçak altına yatarak oynatmanın bir anlamı var mı?
Botoks yapan ünlülerin öncesini ve sonrasını televizyonda izledim. Balon gibi dudak, roket gibi çene, topuz gibi yanak kemikleri, gülle düşmüş toprak gibi göz çevresi. Niyetim kimseye hakaret etmek değil ama başka türlü söyleyemeyeceğim; insanlıktan çıkmışlar. Hakikaten çok özür diliyorum. Tabi ki bu benim kendi görüşüm. Beni okuyanların bana hak vermesini niyaz ediyorum Allah'tan. Tabi ki sağlığı için ve gerekli durumlarda yapılması gerektiği için bu tarz operasyonları geçirenleri tenzih ediyorum.
Zaman akıp giden, bekletilmesi veya durdurulması mümkün olmayan bir olgudur. Yaşlanma kaygısı bir saplantıdır. Botoks bu kaygının bir sonucu olarak yapılan operasyondur. Bu yüzden botoks da bir saplantıdır.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI