Bu Kadar da Olmaz - MERT ER

1 Ekim 2020 Perşembe 01:04

Çağımızda hemen hemen tüm kullandığımız araçlar elektrikle çalışmakta. Elektrik hayatımızın belli bir kısmını kolaylaştırmakta. Çay makinesi, kahve makinesi, klima, televizyon gibi ürünleri hizmetimize sunmakta.

Elektrikle çalışan tüm hizmetlerin bir de karşılığı var tabi. Her ay gelen elektirk faturası. Öderiz tabi. Üstümüze düşen vazifeyi biz de yaparız.

Benim itirazım haddinden fazla ödediğimiz tutar. Ödediğimiz tutar yetmezmiş gibi sürekli  kesilen ve uzun süre gelmeyen elektrik kesintileri.

Enerjisa hiçbir altyapı masrafı yapmadan, düşük maliyete aldığı elektriği, yüksek fiyata satması tamamen bir sömürü düzenidir. İnsanlar bu yüksek fiyata ödediği elektrik faturasının karşılığını alamamakta.  Sürekli kesilen ve uzun saatler gelmeyen bu elektrik kesintilerinden dolayı Adana halkı tepkili.

Haberlerde de gördüğünüz gibi Adana'da elektrik teknisyenlerini bir mahalledeki sakinler esir aldı. Altyapı çalışması bir mahelllede uzun süre ve sürekli olur mu? Allah bu yapılanı, yapan kişilerin ayaklarına dolandırmaz mı? Dış ülkeler bu yapılanı duysa ne deriz? Şahsen ben utanırım anlatırken. Mahçup olurum. ‘’Bizden böyle yüksek fiyatta elekrik faturası alıyorlar ve gördüğümüz muamele bu’’ diyerek mahçup mahçup gülerim. İnsanlar o faturalara verdikleri parayı günümüzün şartlarında çok zor kazanıyorlar. Bir de bu pandemi döneminde bozulan ekonomi de çabası. İnsanların geçimi daha zor hale geldi. İnsanlar pandemiden dolayı işten çıkarıldı. Nasıl ödesinler bu faturaları?

Adana halkı güçlü bir elektrik akımıyla maaliyetin karşılığını daha rahat şartlarda; daha güclü ve güvenilir bir akımla gelen elekriği hak etmiyor mu? Afrika’da bile insanlar bu ödenen elektrik faturasının karşılığının böyle olduğunu görseler kahkahayla gülmekten renkleri bembeyaz olur.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI