Bu Sene Turizm Nasıl Olacak? - MERT ER

11 Mart 2020 Çarşamba 09:35

Havalar ısınmaya başladı. Yaz sezonuna yavaş yavaş yaklaşmaya başladık. Turizm, bir ülkenin en önemli gelir kaynaklarından bir tanesidir. Özellikle başka ülkelerden gelen turistler döviz bırakırlar. 1 dolar 6.146 civarında seyir etmekte. Bu yüzdendir ki dışarıdan gelen turist sayısı özellikle bizim ülkemiz için çok önemli.

Ne yazık ki bu sene korona virüsü birçok ülkeyi etkisi altına aldı. İnsanlar bırakın seyahati; dışarıya bile çıkmaya korkar hale geldi. Korona illeti binlerce insanın canına mal oldu.

Bir internet adresinden aldığım bilgilere göre, ülkelerdeki korona virüsünün yaptığı tahribat şöyle:
“Çin: 2 bin 744 ölüm, 78 bin 497 vaka, Hong Kong: 81 vaka, iki ölüm, Macao: 10 vaka, Güney Kore: 1766 vaka, 13 ölüm, Japonya: 705’i Diamond Princess yolcu gemisinden olmak üzere 894 vaka, yedi ölüm, İtalya: 447 vaka, 12 ölüm, İran: 141 vaka, 22 ölüm, Singapur: 93 vaka, ABD: 60 vaka, Tayland: 40 vaka, Tayvan: 32 vaka, bir ölüm, Bahreyn: 33 vaka, Avustralya: 23 vaka, Malezya: 22 vaka, Kuveyt: 26 vaka, Fransa: 17 vaka,  iki ölüm, Almanya: 21 vaka, Vietnam: 16 vaka, Birleşik Arap Emirlikleri: 13 vaka İngiltere: 13 vaka, İspanya: 12 vaka, Kanada: 12 vaka, Rusya: Beş vaka, Irak: Altı vaka, Umman: Dört vaka, Filipinler: Üç vaka, bir ölüm, Hindistan: Üç vaka, Hırvatistan: Üç vaka, İsrail: İki vaka, Pakistan: İki vaka, Finlandiya: İki vaka, Avusturya: İki vaka, Lübnan:  İki vaka, Mısır: Bir vaka, Cezayir: Bir vaka, Afganistan: Bir vaka, Yunanistan: Bir vaka, Kuzey Makedonya: Bir vaka, Gürcistan: Bir vaka, Estonya: Bir vaka, Belçika: Bir vaka, Romanya: Bir vaka, Nepal: Bir vaka, Sri Lanka: Bir vaka, Kamboçya: Bir vaka, İsveç: İki vaka, Norveç: Bir vaka, Danimarka: Bir vaka, İsviçre: Bir vaka, Brezilya: Bir vaka.”
Bu oran 27 Şubat 2020 tarihinin haberi, değişmiş olabilir. Size bu oranları vermemde ki sebep ise, vaziyetin ne denli kötü olduğunu görmeniz içindir. Bu sene turizmin iyi olmayacağını düşünenlerdenim. Türkiye’nin bu konuda ciddi adımlar atacağını düşünüyorum. Bu virüsün sıcakta barınamadığını duymuştum. İnşallah önümüzdeki yaz sıcaklarında bu korona virüsünden tamamen kurtuluruz.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI