Düşünülen ve Gerçekler - MERT ER

10 Mart 2020 Salı 00:04

Esed rejiminin askerleri halkına zulmetti ve bu durum oradaki insanların ülkelerini terk etmesine neden oldu. Aşağı yukarı 10 senedir insanlar Türkiye'ye ve kaçak yollarla Avrupa’nın belli bölgelerine gitmeye çalıştılar.

Hazindir ki; bazen haberlerde o mültecilerin kötü durumları haber oldu. Türkiye Cumhuriyeti hükümeti hakikaten Suriye'den gelen mültecileri kendi evinde gibi hissettirdi.
Bazı kendini bilmezler kapı açıldığı için giderken Türk halkının yüreğine oturan ''Bir daha gelmem'', ''Burada hayat çok pahalı'', ''Biz mi dedik Suriye'ye girin” sözleriyle “bu kadarı fazla” dedirterek Edirne'deki sınır kapılarına ilerlemişlerdir.

Peki, şimdi ne oldu?

Bu ülke sizin için o kadar sıkıntılara girdi. Ekonomi bile alt üst oldu sizin yüzünüzden. Sizler burada rahat yaşarken askerlerimiz orada canlarını ortaya koydular. Hemen her gün şehit haberleri alıyoruz. Daha Regaip Kandili gecesi 33 eve ateş düştü. Bu yapılan reva mı bize?

Yunanistan zaten deniz yoluyla kaçak girmeye çalışan mültecilerin botlarını patlatıp ölüme terk ediyordu. Şimdi alenen girmenize izin mi vereceğini sanıyorsunuz? Kendine sığınan insanları rezil rüsva ettiler. Türlü işkencelere maruz kalanlar oldu. Gaz bombası ve sis bombasıyla sınırı geçmelerine engel oldular.
Kimse herkesi Türk milleti zannetmesin. Bizim kadar misafirperver, bizim kadar mazlumların savunucusu bir millet yok. Şahsen ben göremiyorum. Müslümana bu dünyayı dar etmek için özel bir çaba harcanmakta. Müslümanın Müslümandan başka dostu yok. Tüm İslam devletleri bir araya gelse önümüzde kimsenin durabileceğini zannetmiyorum.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI