Falcılardan Medet Ummayın - MERT ER

3 Mart 2020 Salı 00:13

İnsanlar çok meraklı varlıklardır. Sürekli bir şeyleri düşünüp, ''acaba olacak mı?, olmayacakmı?'' veya ''şunu yapsam nasıl olur?, şunu yapmasam nasıl olur?'' gibi sürekli kafasını kurcalayan şeyler vardır.

Geleceğimizi çok merak ederiz. Bazen de falcılara gideriz. 
Fal; insanların geleceği bilme iddiasıyla ortaya koyduğu tahminlerdir. Tarot falı, kahve falı gibi çeşit çeşit falllar vardır.  Bazı insanlar sürekli bunlara giderler ve para verirler. Bazıları da bunlara inanır maalesef.

Oysa fal baktırmak haramdır.

Gaybı Allah'dan başka kimse bilemez.''Gaybın anahtarları O'nun katındadır, onları O'ndan başkası bilmez, karada ve denizde olanları O bilir ve bir yaprak düşmez ki, onu O bilmesin; ne toprağın karanlıklarında bir tane, ne de kuru ve yaş hiçbir şey yoktur ki, o herşeyi açıklayan Kitap'ta bulunmasın.'' ''Göklerin ve yerin gaybını bilmek yalnızca Allah'a mahsustur. Her iş O'na döndürülür. Sen yalnızca O'na ibadet et ve yalnızca O'na dayan. Rabbin yaptıklarınızın hiçbirinden gafil değildir.''

Bu iki ayet açık bir şekilde anlatır ki gelecekle ilgili tüm meseleleri Allah bilmektedir. Fal baktırmak ise büyük günahtır.''Ey iman edenler, içki, kumar, dikili taşlar ve fal okları ancak şeytanın işlerinden olan pisliklerdir. Öyleyse bun(lar)dan kaçının; umulur ki kurtuluşa erersiniz.''

Bu ayette Allah açık bir şekilde uyarıyor. Özellikle artık bunların kafeleri bile var. İçerisi de tıklım tıklım dolu.  Neredeyse her köşe başında bu tarz kafeleri görebilmeniz mümkün.
Bırakalım bu tarz işleri. Geleceğin için meraklanma, Allah'a dua et.

Allah şerleri bile hayra çeviren, kendisine el açan kullarına rahmetiyle muamele edendir. İste ondan samimiyetle. Mülkü geniştir. Gidip kuldan medet bekleme. Kul kula bir şey veremez.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI