Fırsatçılar - MERT ER

27 Şubat 2020 Perşembe 15:41

Bir toplumun kanayan yarasıdır fırsatçılar. Bu insanları kargaşa esnasında görebilirsiniz. Depremlerde, sellerde ve diğer doğal afetlerde hemen kendilerini gösterirler.
Ahlak yoksunlarıdır. 
İnsanların darda kalmasını beklerler. Fırsatını bulduklarında ise hemen bir kunduzun topraktan başını çıkardığı gibi başlarını çıkartıp hünerlerini gösterirler.
Vicdansızdırlar. 
O anki panik halinde, neden yaptığını sorduklarında ise zeytinyağı gibi üste çıkarlar.
Daha ayrıntılı anlatmak gerekli ise şöyle izah yapılmalı bence; 
Hatırlayın Atatürk Havaalanındaki patlamayı. Kendisini taksici diye adlandıran bazı insan müsveddelerinin hem turistlerden hem de kendi vatandaşlarından 100 dolar isteyecek kadar gözleri dönmüştür. Hatırladığım kadarıyla İstanbul’daki selde devletin bedava verdiği Kızılay çadırlarını 20 liraya, 30 liraya, 40 liraya satacak kadar vicdansızlaştı bunlar. 
Geçen gün haberlerde izledim. Ameliyat maskelerinin tanesi 2 lira iken 20 lira yapmışlar. Bu yapılanın adı vurgunculuktur, başka bir şey değil.
Bizim atalarımız böyle değildi. Biz böyle  değiliz, bunlar bizden değiller. Allah bizi bunların şerrinden korusun. Allah bu vicdansızlara fırsat vermesin.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI