Gücünüz Hep Küçük Esnaflara mı Yetiyor? - MERT ER

3 Ocak 2020 Cuma 08:56

Çocuklarımızın en önemli gereçlerinden biridir oyuncak. Yemek ve uyku dışında günlerinin hemen hemen birçok zamanını bunlarla geçirmektedirler. Büyüklerimiz, “Zamanında oyuncaklarımızı biz kendimiz yapardık” diye söyleyip dururlar. Günümüzde oyuncak sektörü çok gelişmiş durumda. Her sene farklı oyuncak çeşitleri karşımıza çıkmakta.

Bu oyuncaklardan bir tanesi de Slime adı verilen yapışkan tutkala benzer madde. Uzmanlar zararlı olduğu konusunda uyarıyor. Daha da önemlisi uyarılmasına rağmen bu ürün hala raflarda. Geçenlerde haberlerde izledim. Bir semtte zabıtalar topladı slime adı verilen bu kimyasal maddeyi. Ama nerden topladılar? Küçük işletmelerden. Yukarıdaki foto benim çekimim. Bir AVM'deki oyuncak mağazasından. Benim asıl olarak bu köşeyi yazmamdaki konum ve itirazım buna. Madem zararlı; satışına neden izin veriliyor? Zararlı olan şeyler hiç satılmasın. Satılıyorsa da gösteriş amaçlı küçük işletmelerden toplanmasın. Gücünüz küçük işletmelere mi yetiyor da bu kimyasal maddeler büyük işletmelerin raflarında? Bu yaptırımlar neden küçük esnaflara uygulanıyor? Ceremesini neden küçük işletmeler çekiyor?

Bunun vebali çok büyüktür. Bunun satışlarına izin vermek satmak kadar kötüdür. Herkes elini vijdanına koyup düşünmesi gerekiyor. 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI