Hayaller ve Gerçekler - MERT ER

15 Ocak 2020 Çarşamba 09:16

Günümüzde habercilik oldukça gelişmiş durumda. Gündem, siyaset, magazin, savaş, spor gibi farklı dalları ve bu konularda uzman; muhabir adı verilen kadrolu elemanlar yetiştirilmekte. Bu sayede haber çeşidi en iyi şekilde sunulmakta.

Bu yayımlanan şeyler bazen olumlu olsa da, bazen olumsuz sonuçlar da doğurabilmekte. Bana göre anlamsız olan; insanların hayatına bodoslama dalan, iyi veya kötü, ahlak dışı olayları gençlerin gözüne sokan, adına da magazin denilen bir haber türü var maalesef.

Günümüzün gençlerinin yaşam tarzı çok değişti. Ünlülerin yaptıklarını görüyorlar. Onların yaşam tarzına özeniyorlar. Onlar gibi yaşamaya çalışıyorlar. Yapamayanlar ise bunalıma giriyorlar. Devamlı anne ve babalarına isyan ediyorlar. Bilcen bilcen konuşuyorlar. Daha da kötüsü evi terkediyorlar. Bazen bunun sonucu dramatik bir şekilde son buluyor. Ünlülerin hayatını toz pembe gösteriyorlar. Ama gerçekler öyle olmuyor. Bunun sebebi ise hep bu karşımıza getirilen, haber niteliği taşıdığı idda edilen bu saçmalıklar. İnsanların gündemden haberi yok ama kim kimle nerede çok iyi biliyor hale geldi. Ünlüler de artık bunalıyor özel hayatlarının haber olmasına. Bazen konuşmuyorlar, bazen kızıyorlar, bazen de daha da ileri gidip tartaklıyorlar.

Gençlere pembenin tozunu değil, gerçeğin özünü göstermek lazım.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI