İlle de Allah, İlle de Muhammed Mustafa (S.A.V) - MERT ER

27 Ekim 2020 Salı 01:39

İslam dini tüm çağları kaplayan, bütün güzellikleri içinde bulunduran, uyaran bir dindir. Son kitap Kuran indikten sonra insanlar öbek öbek tabi oldular. 'Eşhedü en lâ ilâhe illallah ve Eşhedü enne Muhammeden abdûhü ve resulu' diyerek gönülleri ve dilleri ile inandıklarını tasdiklediler. Peygamber efendimizin(S.A.V) talebeleri oldular. Biz de onları sahabe deyip başımıza taç ettik.

Bazı milletler kendinden çıkmadı diye, bazıları başta kendi içlerinden; Ebu Cehil, Ebu Leheb gibi zalimlerin düzeni bozuldu diye inkâr ettiler. İnkâr etmekle kalmayıp Müslümanlara zulmettiler. İnançlarından dönsün diye türlü türlü işkencelere maruz bıraktılar. Ama döndüremediler. Bazıları bu uğurda şehit oldular. Emimdiler peygamberimizden. Onu tanıyanlar yalanı olmadığını biliyorlardı. Bu yüzden ona Muhammed-ül Emin yani Güvenilir Muhammed derlerdi.

Çağımızda da bu zulmeden kişiler farklı, ama yaptıkları şey ise aynı. Tek bir farkı ise medya araçlarını kullanaraktan insanları İslam’a ve Müslümanlara karşı kışkırtmaya çalışıyorlar. Türlü türlü hakaret içerikli karikatürler yapıyorlar. Adını da bulmuşlar. İfade özgürlüğüymüş.  Bu yaptıkları eylemlerin adına da İslam fobi diyorlar. Müslümanları zulmetmek, aşağılamak için ellerinden geleni yapıyorlar. Biz de elhamdülillah Müslüman Türk milleti olduğumuz için de bizim de büyümemizi, gelişmemizi istemiyorlar. Zulüm görenlerin yanında olduğumuz için de hasetlerinden karınları davul gibi oluyor. Yaptırım uygulayarak bizi yıldırabileceklerini sanıyorlar. Kardeş ülke Azerbaycan'a yardım etmemizi istemiyorlar. Onlar bizim canımız kardeşimiz. Kardeş kardeşi zor durumdayken durabilir mi yerinde. Ecdadımız ayağa kalkar. Beddua eder bize. Bizim ecdatlarımız böyle miydi?

Tüm zulüm gören Müslümanlar adına diyorum ki ' İlle de Allah, ille de Muhammed Mustafa (S.A.V)'.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI