Karataş’ın Karanlık Yolu - MERT ER

18 Eylül 2019 Çarşamba 10:49

Bugün sizlere trafiği oluşturan en önemli etkenlerden biri olan yollardan bahsedeceğim. Bu unsurun nerde yapıldığı ve nasıl yapıldığı çok önemlidir. Ne kadar iyi yapılır ve özenilirse, o kadar da trafik kazlarının önüne geçilmiş olur.

Maalesef yolları yapmakla da bitmiyor.

Güvenlik önlemleri ve aydınlatma da çok önemli. Güvenlik önlemleri ve aydınlatma yapılması, trafikte yaşanan kazalarda ölüm riskini azaltmaktadır. Haberlerde hep görürüz; ''üst geçit olmadığından dolayı araç yaya'ya vurdu'' diye haber nakledilip durulur.

Bir başka neden ise trafik aydınlatma lambalarının az olması veya hiç olmaması. Bu ihmal sürücülerin gözlerini yormakta ve karşıdan karşıya geçen yayaları görmeyip vurmasına neden olmaktadır. Bu yerlerden bir tanesi de Adana - Karataş yolu. Allah var yol çok güzel. Yaklaşık birkaç kilometresi kalmış çift şerit olmayan. Diğer taraf halk tabiriyle kaymak gibi. Ama aydınlatma bakımından çok cimrilik yapılmış. Sanki dağ başında ilerliyormuşuz gibi. Her taraf zifiri karanlık. Sadece mahalle girişlerinde aydınlatmalar var. Güzel Adana’mıza hiç yakışmıyor bu durum.

Karataş gibi doğal zenginlikleri olan ilçemiz bunu hiç haketmiyor. Bir an önce bu yolların aydınlatılması gerektiğini düşünüyorum. Acı tecrübelerden sonra bir şeyler yapılmasının bir anlamı olmadığının kanaatindeyim.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI