Katil Anne - MERT ER

20 Ekim 2020 Salı 00:55

İnsanların yaratılışından bu yana duygu denen bir kaynak var. İnsanların düşünce ve davranışları bu kaynaktan beslenir. İnsanların arzuları da aynı kaynaktan beslenmektedir.

Öfke de bu duygulardan bir tanesidir. Öfke ve bunun sonucunda olan davranışlar çok tehlikelidir. Öldürme, şiddet, tartışma intikam intihar alma gibi eylemlere yol açmaktadır. Her gün haberlerde yer alan, gündemin hemen hemen yarısını dolduran bu tarz haberler mevcut.

Ya adam karısını öldürüyor, kadın kocasını öldürüyor, ya da anne veya baba çocuğunu öldürüyor. Bu kan dondurucu olayları gözlerini kırpmadan yapıyorlar. Bir haber sitesinde gördüm, çok tuhaf oldum. Irak'ın Bağdat kentinde kadın; ayrıldığı kocasına ders olsun diye 1 ve 3 yaşındaki iki evladını Dicle Nehri'ne attığını öğrendim. Kamera kayıtlarında kadın o kadar rahat ki akıllara bir sürü soru getirmekte. 'Bir anne çocuklarına nasıl bunu yapar? O çocukları kaldırıp denize nasıl eli varır? acaba bu kadının akli dengesi yerinde değil mi acaba?' Gibi sorular insanların zihninde dolaşıp durur. Benim tahminim ise bu kadının psikolojisinin bozuk olduğu yönünde. Normal şartlarda hiç bir anne evladının canına kıyamaz.

Dünya içerisinde tüm ülkelerin, kendi vatandaşlarına belirli aralıklarla ücretsiz psikolojik destek vermesi gerektiğini düşünmekteyim. İnsanların ruh halini hiç iyi bulmuyorum.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI