Korona Virüsü - MERT ER

31 Ocak 2020 Cuma 01:24

İnsanlar eski zamanlarda sağlıklılardı, dirençlilerdi. Sanayileşme dönemiyle birlikte gelişen laboratuvarlar ve fabrika atıkları belli başlı hastalık ve virüslerin yayılmasına neden oldu.

Bu durum insanların sağlığının pamuk ipliğine bağlı hale gelmesine neden oldu. Türlü türlü hastalıklar farklı dönemlerde insan sağlığını olumsuz etkiledi ve ölümüne neden oldu.

Son dönemlerde buna örnek verecek olursak; kuş gribi, domuz gribi, kırım kongo gibi hastalıklar insan sağlığını olumsuz yönde etkiledi.

En son da Korona Virüsü, Çin halkını adeta hastalık çemberi ile sardı. Korona, akciğer hastalığına sebep olan bir virüs çeşididir. Çin'e bağlı olan Hubei eyaletinin en büyük şehri olan Wuhan'da kurulan bir laboratuvardan yayıldığı hakkında iddialar var.

Haber sitelerinden aldığım bilgilere göre, Çin'de ortalama 60 milyon insan kısmi ve tam karantina altında. Bunların içinden 170 kişi hayatını kaybetti ve 7000 insan bu hastalıkla mücadele ediyor. 17 ülkeye farklı bölgeye yayılması da durumu daha kötü bir noktaya götürüyor.

Bu durum tüm dünyayı korona virüsü tehdidi altına almakta. Türkiye, ABD, Japonya ve diğer birçok ülke, vatandaşlarını Wuhan'dan tahliye etmeye başladı.

THY Basın Müşaviri Yahya Üstün Twitter hesabında yaptığı açıklamada, “Değerli Yolcularımız; Pekin, Guangzhou, Şangay ve Xian uçuşlarımızda bir süredir görülen belirgin talep düşüşü nedeniyle bahse konu noktalara 5 Şubat - 29 Şubat tarih aralığına planlı uçuşlarımızda frekans azaltımına gidilecektir” ifadelerini kullandı.

‘Koca Yusuf Operasyonu’ adı altında yetkililerin yeni tip korona virüs salgınının yaşandığı Çin'in Wuhan kentindeki Türk vatandaşlarını Türkiye'ye getirecek askeri kargo uçağı, Kayseri'den Etimesgut Askeri Havaalanı'na geldiği açıklandı. Ambulans uçağın salgının yaşandığı Wuhan'da yaşayan ve Türkiye'ye dönme taleplerini ileten vatandaşları, sağlık ekipleri ve enfeksiyon uzmanları eşliğinde Türkiye'ye getireceği haberi verildi.

İnsanlar doğayla oynadığını zannetmekte ama aslında öyle değil. Doğanın oyunu öyle değil işte. Oynadı mı tam oynar.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI