Maskeli Gelinler - MERT ER

13 Ekim 2020 Salı 01:12

Evlilik; insanın yaşamına farklı bir boyut katan, iki ailenin bir araya getirerek hanedeki kişi sayısını çoğaltan bir kutsal kurumdur. Düğün olur, insanlar bir  araya gelir, oynarlar, halay çekerler, dans ederler, kız tarafı düğün bittiğinde kızlarını damada teslim ederler. Duygu hâkimdir artık.
Hepinizin malumudur ki korona her sektöre hançer vurduğu gibi evlilik sektörüne de acımasız hançerini sapladı. Aylarca insanlar düğün yapamadı. Düğün salonu sahipleriyle gün tutan evlenecek çiftler sarasında para iadesi anlaşmazlıkları oldu.
Çiftler birbirlerine kavuşamadılar. Yani  uzun lafın kısası bütün planlar alt üst oldu.
Korona; her sektörde farklı yeniliklere yol açtı. Sosyal mesafe kuralları geçerli oldu. Düğün salonlarında  İnsanlar gelinin ne giydiğine bakardı. Şimdi ise taktıkları maskenin modeline bakar oldular. Çeşit çeşit, farklı desenlerde gelin maskeleri insanların ilgisini çeker hale geldi. Ara sıra her kuralı ihlal edenler olduğu gibi bu kuralıda çiğneyenler oldu maalesef. Ama denetime denk gelenler ise bunun bedelini baya tuzlu bir şekilde ödedi.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI