Sanal öfke - MERT ER

20 Ekim 2018 Cumartesi 01:09

Bugün sizlere öfkenin oluşturduğu bir enkazdan bahsedeceğim. Bu enkazın adı kin. Bazen sebepli, bazen sebepsiz yere insanların hayatında yer edinmekte. Bazen bu durum mezara kadar sürmekte. Hepimiz hayatımızın belli dönemlerinde bir takım insanlarla problem yaşarız. Bazen hararetli bir konu tartışır, bazen sözlü dalaşma yaparız. Bazen bu durum kavgaya döner ve  bazen de daha da kötüsü adam yaralama veya cinayete döner. 
Söz konusu durumlar  insanların arasında kine neden olur. İntikam yeminleri edilir. Bazen de töre  diye  nesilden nesile geçer. Ana başlık altında topladığımız öfke ve kin unsurları hem kalbimizi yormakta, hem de hayatımızı kötü yönde etkilemekte. Gelelim asıl meseleye, asıl anlatmak istediğime.
Bir de halk tabiriyle kanı bozuk, sütü bozuk ve bunun gibi halk tabiriyle  vatan hainleri var. Bunlar fırsatını bulduğunda askerlerimizi sırtından vurmaya çekinmeyen avare topluluğudur. Zaten Mehmetçiğin karşısına çıkacak cesaretleri yok. Onlardaki yürek mercimek büyüklüğü kadar dahi değildir. Bir de bunların sosyal medya şebekleri var. Medyada her fırsatta orduya, vatana, millete, bayrağa, Atatürk'e dil uzatmaktan geri kalmıyorlar. Kimi video çekerek, kimi yazılı olarak ağızlarına almaya, layık olmadıkları bu kavramlar hakkında ileri geri konuşuyorlar. Geçen gün haberde gördüm. Hadsizin biri Atatürk büstünün karşısına geçip '' Senin benle işin yok da, benim senle işim var.
Yiğitlik yapıyordunuz oğlum!'' diye Atatürk büstüğüne birkaç tane tokat attı. Bir de konuşmanın arasında hakaret etti. Bu işler öyle kamera önünde artistlik yapmaya benzemez.  Sonra düştüğü hal mağlum. Bir başka Atatürk büstünde tek ayak üstünde bulursun kendini. Tokat attığın şey metal büst. Ne konuşur, ne nefes alır. Onun sana verebileceği ne olabilir? Ama o büst ATATÜRK büstü ve sahipsiz değil. Bir dönem bu şanlı milletin şanını yücelten ATAMIZ hasta halinde bile milleti yarı yolda bırakmadıysa bu gün de büstüne de, ismine de, şanına da, mirasına da sahip çıkarız.  İstediğiniz kadar çırpının. Bu ülkenin düzenine zarar veremeyecek, bu milleti bölemeyeceksiniz. Öfkenizde boğulacaksınız.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI