Şehre İnen Hayvanlar - MERT ER

26 Eylül 2020 Cumartesi 01:20

İnsanlarla hayvanlar yaradılışından dolayı bazıları evimizin içinde, bazıları ikamet ettiğimiz yerlerin sokağında, bazıları ise insanlardan doğası gereği uzak yaşamakta. Biz bu hayvanlara vahşi, yırtıcı hayvanlar adını veriyoruz.

Bu vahşi hayvanların yolu bazen insanlarla çakışmakta. Bu çakışmalar, bazen yaralanma, bazen de feci bir şekilde ölümle son bulmaktadır.  Bunun çeşitli sebeplerinin var olduğu bir gerçek. Bunların bence en önemli etkenlerinden biri; ormanlık alanların azalması. Ormanlık alanların azalmasının sebepleri; orman yangınları, ağaç kesimleri, çarpık kentleşme gibi nedenler. Bunun sonucunda doğadaki hayvanların yiyecek bir şeyler bulamaması ve bu yüzden kentlere inip insanların bıraktığı gıdasal atıkları yemek zorunda kalması.

İnsanlar hayvanları rahatsız etmediği sürece, hayvanlar insanları rahatsız etmez. İnsanoğlu var olmadan önce hayvanlar vardı. Ama insanoğlu dünyaya gelir gelmez doğaya şekil vermeye başladı. İster istemez zaman içerisinde bu müdahale hayvanların yaşam alanına da sirayet etti. Bu durum da hayvanlarla insanları karşı karşıya getirdi.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI