Şişede Durduğu Gibi Durmuyor - MERT ER

28 Ocak 2019 Pazartesi 09:24

İnsanoğlunun ilk var olduğu dönemlerden itibaren kötü bir olay ve anı olan cinayet ve bu suç unsurunu tetikleyen en önemli etken olan alkolden bahsedeceğim. Alkol islamiyette de haram kılınmış, çağımızın tıp ilminde ise başta siroz olmak üzere birçok hastalığa neden olmasından dolayı doktorlar tarafından yasaklanmıştır. Günümüzde alkol çok sık tüketilmekte, hatta şarkı sözlerinde bile yer almaktadır. Bu durum insanları maalesef alkole teşfik etmektedir.

Hatta insanlar ‘’Efkârımdan; derdimden içiyorum, Aşkımdan içiyorum, ben adam gibi içiyorum, ağzımla içiyorum, içelim güzelleşelim’’ gibi içi boş bahaneler sığınarak bu maddeyi tüketmekte. Bazı ekonomik yönü zayıf insanlar bile günlüğünü zorla çıkarabilecek parasını alkole vermektedir. Alkolün bir de insanlara yaptığı kötü bir etki var. O da insanların elinden iradesini alıp cinayet işletecek kadar vahşi hale getirmektedir. ‘’Kaşının üstünde gözün var’’ gibi sudan sebeplerle alkolün etkisiyle maalesef cinayet işleniyor.

Haberlerde hergün muhakkak bir veya 2 tane haber konusu bu yönde. İnsanların yuvasını dağıtıyor. Bir defadan bir şey olmaz bahanesiyle başlayıp, bunun mübtelası olan insanlar var. Hükümetin alkol ile ilgili aldığı her türlü sınırlamayı gönülden destekliyorum. Rabbimden tüm kullarına made bağımlılığı ve kullanımından uzak bir hayat yaşatmasını niyaz ediyorum.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI