Sorumsuzlar - MERT ER

25 Eylül 2020 Cuma 01:38

Kovid-19, binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden oldu. Bu öldürücü etkisi olan virüsün  insandan insana nasıl bulaştığını, bu virüsten korunma yollarını uzmanlar bütün medya araçlarıyla duyurdu. Neydi Kovid-19  virüsünden korunma yolları? 

Minimum 1 metre kadar sosyal mesafe kuralına uymak, maske takmak, el ve yüz temizliğine dikkat etmek ve mümkün olduğunca dışarı çıkmamak.
Bazı duyarlı vatandaşlar buna uyarken, içlerinde kendini bilmezler ısrarla 'ben korona olacağım ve insanlara da bulaştıracağım' faaliyeti adı altında büyük bir gayret içerisinde. Artan korona sayısına, kesilen cezalara rağmen hala ısrarla maske takmamakta.

Polisi tehdit eden, kesilen cezaya itiraz eden, yaygara koparan, polise bağırıp çağıran insanlar sürekli ekranlarda yer almakta. Bir de bunlar yetmezmiş gibi çeşitli organizasyonlar (nişan, kına, düğün, asker uğurlaması, partiler, doğum günleri) yapıyorlar.

Burada karıncalar misali birbirlerine kenetleniyorlar. Kimse de demiyor ki:

“Bunların içinde Kovid-19 hastası var mı? Bana da bulaşır mı? Acaba benden aileme geçerse?”

Kovid-19'un salgın olduğu bu dönemde bir de “ARAR BULURUZ” grubu var. Bahsettiğim grubun içine girenler ise tatilciler. Sürekli çekirge misali oradan buraya gezerek, “Biz bir yerden muhakkak bu virüsü bulur, kendimize ve yakınlarımıza bulaştırırız” edasıyla freni patlamış, rampa aşağı kontrolü mümkün olmayan; sonu felaketle biten araç' gibi gezmesiyle tanınan insanlar ayrı bir âlem.
Kardeşim; uyalım şu kurallara.

Bir sene denize havuza girmezsen bir şey olmaz. Senden bir şey eksilmez. Böyle yapa yapa vaka sayısını da, ölüm sayısını da arttırdınız. Sorumsuzluğunuzun bedeli bence tekrar sokağa çıkma yasakları olarak geri dönecek ve var olan ekonomik sıkıntının üstüne sıkıntı katacak.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI