Gitmek Mi Zor Kalmak mı? - MERVE SÖKMEN

12.2.2022 17:36:00

Gelmemişti işte. Saatlerdir bekliyordu. Rüyalarının kadını bu kez gelmemişti.

*MAHİR*

Neden gelmiyorsun Deniz? İnanmadın mı aşkıma? Ah, nasıl anlatsam, inansan sevgime, bize bir şans versen! Ne diyorum ben ya, daha kendi hayatımı yoluna koyamadım Deniz’in hayatını da mı mahvedeceğim? Yo, olmaz. Kalk oğlum Mahir, iyi ki gelmedi. Bu aşkı kalbine gömmelisin artık. Buna hakkın yok!

***

Deniz zor bela bir karar vermişti. Gitse, bir ateşin içine düşüp yanacak da rüzgârla daha da kavrulacaktı. Gitmese, bu aşkın içinde zaten yanıyordu! Mahir ile geçen dakika bile yetiyordu yangınını biraz olsun dindirmeye. Ondan ayrı geçen her an kalbindeki ateş daha da alevleniyor, hasret, gözlerini açıp sabah uyanmasına bile engel oluyordu.

Gitti. İlk buluştukları mekâna girdi. Etrafa bakındı. Mahir yoktu. Aslında çok geç kalmıştı randevuya. Tıpkı elinde olmadan geciktiği gibi aşka. Ya Mahir onunla dalga geçmişti yahut gelmiş beklemiş ve gitmişti. Yo, onun modern Tarzan’ı asla dalga geçmezdi. İhtimalleri bir daha gözden geçirdi. Ya bekleyip gitmişti ya da acil bir işi çıkmış gelememişti. Mahir’i göremeyince başını yere düşürüp geç geldiği için kendini suçlayarak kahverengi saçlarını sola yatırıp mahzun bir şekilde kafeden ayrıldı. Kapının önüne park ettiği arabasına yaklaşırken bastığı çimlerin kokusu bile Mahir diye haykırıyordu bu aşkı sanki! Arkasından omzuna değen elin sıcaklığı ile birden döndü. Dudaklarındaydı işte! Tarzan yine yaptı yapacağını. “Aman Allah’ım!” dedi. “Bu bir düş mü yoksa?”

Mahir koyu kahve gözlerini Deniz’in yosun yeşili gözlerine dikip derin derin baktı. Bu adam bu cesareti nerden alıyordu diye düşündü Deniz. “Ah salak kafam. Tabi ki benden alıyor. Olsun. Seviyorum işte. Günah mı yani?” diye içinden konuşuyor sanıyorken kendini, Mahir’in “Ben de.” Demesiyle birden irkildi.

“Evet, seviyorum seni Mahir. Ancak bu…”

“Hayır, sus. Her şey geçecek. Daha yeni başlayan bu aşkın büyüsünü bozmayalım. Gel benimle.”

Mahir, Deniz’i göl kenarında bir yere götürdü. Arkadaşının işlettiği şirin ve hoş bir mekândı burası.  Oturdular. Hava soğuktu. Sarılıp günün ilk ışıkları üstlerine vurana dek yıldızları izlemeye başladılar suyun kenarında. (Devam Edecek)

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI