Barış Elçiliği Görevini Üstlenelim - NEZİR ERTUĞRUL

11 Mayıs 2021 Salı 00:52

Sayın Cumhurbaşkanı,dağdaki gençlere güven verici bir çağrıda bulundu.Büyük devlet olmanın gereği olarak ;kandırılarak dağa götürülen gençlerimize dağı bırakıp gelin yuvanıza,ananızın kucağına dönün ,siz mağdur olmayacaksınız. Devlet size zarar vermediği gibi size sahip çıkar.

Kandırılarak dağa götürülen tüm gençlerimiz dağı bırakıp evine dönmenin zamanıdır. Ramazan Bayramına kadar dağdaki tüm geçlerimiz evlerine dönsünler.

Hazırlanmakta olan yeni anayasanın içeriği ,Yavuz Sultan Selim ve İdris-i Bitlisi'nin anayasası Sultan Alparslan ile  Mervani Hükümdarı Mumehhüdüddevle Said'in ve 2.Abdulhamit ile İbrahim Paşa-i Milli'nin uydukları ANAYASA  gibi bir yeni ANAYASA. Hazırlayarak nice bin yıllar Kürt'lerle Türk'ler birlikte huzur içinde yaşasınlar.Bu bayram günlerinde ana -evlad kucaklaşmalarına şahit olmak istiyoruz.

Bu bayram günleri ana ve evlatların kucaklaşma günüdür.Bayramlar hep kucaklaşma günü olmuştur. Bu bayram da kucaklaşma bayramı olsun.

Türkiye Büyük Millet Meclisindeki tüm Kürt milletvekilleri ve bölgedeki,

Şeyh,ağa ve kanaat önderleri elinizi taşın altına koyun.Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eli taşın altındadır. Siz de elinizi taşın altına koyun.Bu fırsatı kaçırmayalım.

Birileri barış sürecini bozdu. Bu eve dön fırsatını kaçırmayalım.

Kaçırırsak, Anaların göz yaşları hiç dinmeyecek; yarın Allah cc'nın huzurunda bunun  hesabını vermeyiz.Bu fırsat kaçırılmaz.

Analar aylardır Diyarbakır HDP 'nin önünde bu gün için nöbet tutuyorlardı.

Haydi aklı başında barış ve kardeşlik isteyen Kürt ve Türk kardeşlerime diyorum ki: Kimimiz resmen barış elçiliği görevi üstlensin, kimi dua etsin. Bu çağrı havada kalmasın. Yeter bu ümmetin anaları, babaları ve evlatları kucaklaşmak istiyorlar.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI