Hayata Dair - ÖZGE USLU

9 Ocak 2021 Cumartesi 01:11

Hayat gelip geçici bir yerdir. Kimi zaman iyi kimi zaman çilesini çektiğimiz bir yaşam türüdür. İnsan yaşadıkça daha iyi anlıyor hayatın gerçeklerini.

Bazen sustuğum şeyler var; hiç konuşmadıklarım.

Ve içimde kaybolup giden insanlar.

Eskisi gibi takmasam da kafama bir şeyi ister istemez acı veriyor. Her insanın yaşadığı hayat hakkında hayata karşı olumlu olumsuz yaşanmışlıkları vardır.

Bu yaşanmışlarımızdan bir şekilde bir ders çıkartmışızdır. En yakın arkadaşından dost kazığımı desem, güvendiğin insanların güven sorunumu desem ne desem bilemiyorum.

Zaten bu hayattan mutlaka bir ders çıkarmamız lazım ki işte o zaman daha olgun daha bilinçli bir şekilde hayatı daha iyi kavrayıp anlamış oluruz. En azından bize zarar verecek kişileri az da olsa engellemiş oluruz. İnsan önce kendine değer vermeli sonra da karşısındakine değer vermelidir. Hayatı tek başımıza değil, diğer insanlarla birlikte paylaşarak yaşadığımızı unutmamalıyız. 

Hayata yüklediğimiz anlamlar diğer insanlardan çok daha farklıdır. Çünkü insanlar farklı yaratılmıştır. Aynı konuda farklı düşünmeleri ve davranmaları çok doğaldır.

 İnsanlar istediklerini düşünmekte özgürdürler.

Kimsenin karışmaya hakkı yoktur ve buna saygı duymak zorundayız. Peki, hayat her olumsuzluğa karşın yine de yaşanmaya değer midir? Tabi ki yaşanmaya değerdir. Unutmayın ki hayat çok kısadır. Tüm olumsuzluklara rağmen kendinizi pozitif düşünmeye adamalısınız. Siz siz olun daima güne gülümsemeyle başlayın. Bu işinize çok yarayacaktır.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI