Mutluluğun Sırrı - ÖZGE USLU

31 Ekim 2020 Cumartesi 00:35

Bence insan için mutluluk, kendisinin olmadığı bir yer ve zamanda biriktirdiği umudun içinde gizlediği hayaldir. Çoğu insan hayatta mutlu olmak ister ancak gerçek mutluluğu nerelerde bulacağını keşfetmesi bazen zaman alabilir. 

Mutlu olmak ne kadar basit gibi gözükse de ara sıra mutlu olmayı unutuyoruz, hatta biliyor musunuz? Sadece mutlu olmayı değil bazen kendimizi bile unutuyoruz.

Mutlu olmak kısaca kendimiz olmaktır. İçimizdeki çocuğu ortaya çıkarmaktır ve doyasıya eğlenip, gülebilmektir. Mutluluk, herhangi bir şey karşısında hissettiğimiz en güzel duygulardan biridir. Bazen ufak bir tebessüm bazen ise bir öpücük dahi mutlu olmamıza yetebiliyor. Kimimiz ufak bir şeyle dahi mutlu olabilirken kimileri ise büyük hayallerini gerçekleştirirken mutlu oluyor. Çoğu insan da hep şikâyet edip durur. İşinden, hayatından, kazandığı paradan ya da başka bir şeyden. Hâlbuki sahip olduğu şeyler bir başkasının hayalidir. Bu yüzden nankördür insan. Elinde olmayanları isteyip durur, elinde olanın da kıymetini bir türlü bilmez. Ulaşılamayacak şeyleri hayal edip mutsuz olmaktansa elimizdeki değerlerin kıymetini bilmek gerekir. Şunu hatırlatmak isterim ki yalnız bir kez yaşayacağız.
Şu günü, şu saati, şu anı bir kez daha yaşamayacaksınız. Bu nedenle her anın değerini bilmemiz lazım. Birilerinin söylediklerini takarak bir yere varamayız. Ve son olarak en önemlisi ise mutluluk paylaşmalıdır. İnsanları mutlu eden kendini de mutlu eder. Çünkü mutluluk paylaştıkça çoğalır. 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI